Marek Waszkiel wyróżniony

Złote Klucze Kuriera Porannego

Barbara Kudrycka, Dawid Frąckiewicz, Marek Twardowski i Marek Waszkiel to laureaci prestiżowego wyróżnienia Kuriera Porannego.

Złote Klucze 2011 zostały przyznane w czterech kategoriach. Tytuł Człowieka Roku zdobyła prof. Barbara Kudrycka - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zreformowała szkolnictwo wyższe. Uczelnie otrzymały więcej autonomii, studenci zyskali nowe prawa, szanse i przywileje. Wydała walkę uczelnianemu nepotyzmowi. To też najbardziej rozpoznawalny podlaski polityk. Jej zwycięstwo w ostatnich wyborach było przytłaczające.

W kategorii Sztuka nagrodę otrzymał Marek Waszkiel  - dyrektor Białostockiego Teatru Lalek. Krytyk, widz, twórca, w ostatnich latach także sprawny menadżer, ale przede wszystkim wielki przyjaciel teatru. Inicjator wielu znaczących międzynarodowych projektów.

W nowej, wprowadzonej w tym roku kategorii - Projekt Roku - nagrodziliśmy Dawida Frąckiewicza - koordynatora społecznej akcji dumny Białystok. Zakochany w Białymstoku i ludziach, którzy tu mieszkają. Dzięki jego zapałowi nasze miasto znalazło się na planszy Monopoly. Nie usiedzi w miejscu, cały czas w ruchu. Niemal wszystko czego się dotknie okazuje się sukcesem.

W kategorii Sport Złote Klucze zdobył Marek Twardowski - mistrz świata w kajakarstwie rozgrywanych w węgierskim Szeged. Nie jest trudno osiągać sukcesy, kiedy zdrowie dopisuje i wszystko jest z górki. Ale być mistrzem, kiedy wielu wróży koniec kariery, to już wielka sztuka. Lekarze postawili krzyżyk na jego dalszej karierze, a on wbrew wszystkiemu wrócił i został mistrzem świata.

(-)
Kurier Poranny online
7 lutego 2012
Portrety
Marek Waszkiel

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia