Marionetki i pacynki w roli głównej.

2. Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych - "Lalka na scenie"

Podczas II Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie" tradycję teatru ulicznego przybliżyli światowej sławy artyści pod okiem guru sztuki władania marionetką – Ivana Gontko – Dyrektora Artystycznego Festiwalu.

Wraz z córką Ivanką zaprezentowali historię legendarnego hiszpańskiego bohatera Dona Juana, który dla miłości był zdolny do wielu niegodziwych czynów. Równie Czeszki: Miroslawa Vydrová, Marcela Šiková, Pavlína Kordová z teatru DIVADLO BORIVOJ przybliżyły legendę trzech dzielnych bohaterów: Długiego, Wysokiego i Bystrookiego, którzy pomogli Księciowi pokonać Bazyliszka i zdjąć zaklęcie z ukochanej Księżniczki. Dzięki występom Mr Punch'a & Judy and baby widzowie mieli okazję poznać klasykę tradycji brytyjskiego teatru ulicznego Covent Garden w wykonaniu Professora Clive'a Chandlera. Z pomocą tych niezwykłych pacynek przybliżył pełną niesnasek relację między Mr Punch'em i jego żoną Judy. Włoskim odpowiednikiem bohatera brytyjskiego, który zawitał na Festiwalu był Pulcinell. Dzięki swoim umiejętnościom rozbawiał gości nie tylko swoim włoskim charakterem, ale także specyficzną rozśmieszającą barwą głosu. Wyraźny akcent zaznaczył Vitez Laszlo – węgierski bohater, który w sposób efektywny uciekał przed śmiercią. Swoje umiejętności malarskie z wielką gracją przedstawiła – jedyna na świecie malująca obrazy marionetka w pełnej barw katarynce – Dona Isabella. To wszystko i jeszcze więcej działo się podczas II Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie".

Kolejna edycja już za rok!
Festiwal „Lalka na Scenie" już dziś zaprasza widownię na kolejną edycję, która odbędzie się 14-15 lipca 2018 roku. Wszelkie informacje będą na bieżąco zamieszczane na:
www.fundacjameritum.pl oraz www.facebook.com/Lalkanascenie.

Partnerzy Projektu:
Organizatorem Festiwalu „Lalka na Scenie" jest Fundacja Meritum.
Współorganizatorem tegorocznego wydarzenia jest Teatr RAMPA.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.
___

Fundacja Meritum - celem statutowym Fundacji Meritum jest: działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju społeczeństwa polskiego zwłaszcza w zakresie kultury, tradycji, edukacji oraz rozwoju demokracji. Wartością Fundacji jest oparcie działań na zespole – ludziach z doświadczeniem i wiedzą merytoryczną w zakresie realizacji różnych projektów ogólnopolskich oraz międzynarodowych w tym: edukacyjnych, społecznych, informacyjnych, kulturalnych czy komercyjnych. Prezesem Fundacji jest Grażyna Karwowska-Winiarek autorka i organizator licznych międzynarodowych
i ogólnopolskich projektów w zakresie promocji teatru, kultury i edukacji.

(-)
Materiał organizatora
21 lipca 2017

Książka tygodnia

Wszyscy o nas mówią
Biblioteka Poezji Współczesnej (WBPiCAK)
Patrycja Sikora

Trailer tygodnia

Alicja w Krainie Czarów
Jacek Tyski
W najbliższy weekend Opera na Zamku w...