Masłowska wg Studniaka w Nowym

"Kochanie, zabiłam nasze koty" - reż. Cezary Studniak - Teatr Nowy w Poznaniu

21 listopada w Teatrze Nowym w Poznaniu odbędzie się premiera spektaklu "Kochanie, zabiłam nasze koty" na podstawie książki Doroty Masłowskiej w reż. Ceziego Studniaka. To pierwsza w Polsce hipsterska operetka science-fiction, spektakl obowiązkowy dla każdego, kto chce nadążyć za najnowszymi, nie tylko teatralnymi trendami.

A może najwyższy czas zbuntować się przeciw... wszystkiemu? Odrzucić mainstream, włożyć dumnie rajstopy z szwem i zacząć praktykować jogę trzy razy dziennie, popijając w przerwach sojową latte? Może taki bunt to jedyna możliwa forma odnalezienia sensu we współczesności? Nie gwarantujemy, że najnowszy spektakl Ceziego Studniaka przyniesie Państwu odpowiedzi na te pytania.

Jedyna gwarancja, jakiej możemy udzielić, to że pierwsza w Polsce hipsterska operetka science-fiction to spektakl obowiązkowy dla każdego, kto chce nadążyć za najnowszymi, nie tylko teatralnymi trendami!

I tak będziesz miał tak samo, sympatetyczny więźniu własnej przewidywalności. W kolii zawiesistej ciszy pragniesz spalić tę samotność, ten cały tłuszcz życia. I choć kościoły są takie romantyczne, choć wszystko kręci Cię i Nas na maksa, to i tak NIC z tego. Turborynienka i błonnik granulowany to właśnie te porównania, których używasz, by absolutnie NIC nie rozumieć.

Mac'n'cheesy i skrzydełka z BBQeen Grill, zjadane przeważnie po 18.00, najczęściej w towarzystwie sojowej latte, są główną przyczyną otyłości i uszkadzają chyba mózg. Normalnie zastrzeleni ludzie nie są tak Lynchowscy jak te nieustępliwe rajstopy ze szwem. Aura erotycznego łakomstwa i dozgonność empatio-symetrii są totalnie rakotwórcze. I to totalne, wszechogarniające człowieka uczucie niemożliwości niczego, NICZEGO!

Dorota Masłowska

"Kochanie, zabiłam nasze koty"

(-)
Materiał Teatru
13 listopada 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...