Masz ochotę na wieczór pełen czarnego humoru?

"Złota różdżka" - reż. Jerzy Bielunas - Teatr Arlekin w Łodzi

W Teatrze Arlekin od 11 do 17 maja ostatnie spektakle "Złotej różdżki" dla widzów dorosłych. Tytuł schodzi z afisza.

Masz ochotę na wieczór pełen czarnego humoru? Chcesz posłuchać mrożących krew w żyłach historii o niegrzecznych dzieciach w ciekawych aranżacjach muzycznych? Jeśli tak, to taki właśnie jest spektakl "Złota różdżka" w łódzkim Teatrze Arlekin, nagrodzony Złotą Maską za najlepsze przedstawienie w teatrach lalkowych w sezonie 2010/2011.

Spektakl, a właściwie widowisko muzyczne "Złota różdżka" zostało zainspirowane moralizatorskimi XIX-wiecznymi wierszami Heinricha Hoffmana. W dobie bezstresowego wychowania opowieści mogą się wydać wręcz szokujące, bo niegrzeczne dzieci spotyka zawsze kara - krawiec obcina im palce, umierają z głodu, spadają w przepaść.

Jednak gdy słuchamy napisanych przez niego wierszyków wyśpiewywanych przez aktorów Arlekina nie jako surowy moralitet dla dzieci, ale jako tekst dla dorosłych, okazują się być świetną rozrywką.

Na scenie występuje niemal cały zespół teatru - czternastu aktorów i sześcioosobowa orkiestra. Piosenki o niegrzecznych dzieciach w aranżacjach, znanego między innymi z zespołu Voo Voo, Mateusza Pospieszalskiego wpadają w ucho i kołaczą się po głowie słuchaczy jeszcze długo po opuszczeniu sali teatralnej.

Podczas spektaklu króluje czarny humor w stylu Monty Pythona, a widzowie szybko wchodzą w zaproponowaną konwencję i zaśmiewają się do łez.

Uwaga niespodzianka! Po każdym spektaklu odbędzie się losowanie dwuosobowego zaproszenia na uroczystą premierę "Mistrza i Małgorzaty", która odbędzie się z okazji otwarcia siedziby teatru po generalnym remoncie.

(-)
Materiał Teatru
8 maja 2014

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia