Matki zakończą sezon

"Matki" - reż. Katarzyna Deszcz - Teatr Nowy w Zabrzu

Już 28 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do Teatru Nowego w Zabrzu. Podczas spotkania z Państwem omówimy wszystkie wydarzenia artystyczne kończącego się sezonu 2012/13. O godz. 19.00 zapraszamy na próbę otwartą spektaklu „Matki”, którego prapremierę przewidujemy 14 września 2013r. Po próbie zapraszamy na dyskusję z twórcami przedstawienia.

„Matka: Każdy ma przecież w nas początek, wszystko potem to ciąg dalszy, bez matki" - Piotr Rowicki

Sztuka Piotra Rowickiego rozbiera na czynniki pierwsze naszą hipokryzję, wyobrażenia jacy to jesteśmy dobrzy i szlachetni, a obnaża nasze okrucieństwo i egoizm. W sposób niebywale bolesny mówi o tym , że w naszej cywilizacji i w naszym świecie nie ma miejsca dla „starych matek", a szerzej - dla starszych ludzi.
Autor skupia się na relacji dziecko - matka, najbardziej podstawowej, pierwotnej, elementarnej i organicznej więzi, na którą chociażby z racji prawa natury każdy z nas jest skazany.
Ten „dany przez przyrodę" związek ulega różnym transformacjom i deformacjom , ale to już są nasze indywidualne życiorysy.
Piotr Rowicki dotyka newralgicznego punktu naszej cywilizacji, która dla każdego okrucieństwa znajduje ideologię i piękną nazwę. Autor skupia się na nas - na tych, którzy stając wobec „ostateczności", musimy się „jakoś" zachować.
I właściwie wszyscy wiemy, jak... „powinniśmy", niemniej... 

(-)
26 czerwca 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...