Matura Teatralna

Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

29 i 30 marca Instytut Grotowskiego we Wrocławiu zaprasza do Studia Na Grobli na piątą edycję Matury Teatralnej - spotkanie teatrów młodzieżowych z Wrocławia i Dolnego Śląska. W programie oprócz prezentacji spektakli znalazły się wykład Mirosława Kocura oraz projekcja filmowa

Matura Teatralna jest ciekawym i niecodziennym przedsięwzięciem obejmującym przegląd gimnazjalnych i licealnych zespołów i klas teatralnych z Wrocławia i Dolnego Śląska, otwarte dyskusje z twórcami i uczestnikami, wykłady i projekcje filmowe.

W tegorocznej edycji udział weźmie osiem zespołów teatralnych. Przez dwa dni młodzi adepci będą mieli możliwość poznania pracy swoich kolegów z innych szkół i miast. Po prezentacji własnej pracy zaproszeni zostaną do obejrzenia spektakli lub pokazu pracy innych grup, po to, by skonfrontować swoje doświadczenia z doświadczeniami i umiejętnościami kolegów. Uczestnicy projektu wysłuchają również wykładu Mirosława Kocura Co to jest "teatr"? oraz obejrzą dokument Krzysztofa Domagalika Pełen guślarstwa obrzęd świętokradzki. O Teatrze Laboratorium Jerzego Grotowskiego.

Program Matury Teatralnej znajduje się na stronie: www.grotowski-institute.art.pl

29 i 30 marca
Studio Na Grobli
ul. Na Grobli 30/32 Wrocław
Każdego wieczoru autobus odwiezie widzów ze Studia Na Grobli na ul. Szewską. Na wszystkie spektakle wstęp wolny

Kino Teatralne: Siergiej Paradżanow
31 marca (czwartek) godz. 18:00
Sala Kinowa Instytutu Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27

Legenda o twierdzy suramskiej

Reżyseria: Siergiej Paradżanow, Dawid Abaszydze
Rok produkcji: 1985
Czas trwania: 88 min.

Film poświęcony jest gruzińskim wojnom wszechczasów i wojownikom poległym za ojczyznę. U jego podstaw leży dawna gruzińska legenda, według której naród - w celu obrony swojego kraju przed napaścią obcych - budował twierdzę. Za każdym jednak razem, gdy ściana sięgała już poziomu dachu, budowla padała w gruzach. "Ściana się utrzyma, jeżeli zostanie w niej zamurowany piękny młodzieniec" - powiedziała któregoś razu wróżka.
Wstęp wolny.

(-)
Materiały Organizatora
29 marca 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...