Mędrzec i głuptas w jednej osobie

"O karpiu, kozie i trąbce, która gasiła pożary" - reż. Adam i Maciej Wojtyszko - Teatr Żydowski

21 marca w Teatrze Żydowskim odbędzie się premiera spektaklu dla dzieci od lat 7 i dorosłych "O karpiu, kozie i trąbce, która gasiła pożary" na podstawie bajek I. B. Singera, w reżyserii Adama i Macieja Wojtyszków. Muzykę do spektaklu przygotował Piotr Moss.

To bajka o mądrych ludziach z miasta Chełma, którzy potrafią każdą rzecz tak skomplikować, że staje się trudniejsza, niż była. Szlemiel, równocześnie mędrzec i głuptas, podejmuje kolejne wyprawy, które mają mu pomóc zrozumieć świat. Jeżeli jednak nie rozumie się Chełma, to czy można zrozumieć świat? Dużo śmiesznych pytań, na które są jeszcze śmieszniejsze odpowiedzi.

Premiera: 21 III 2014 r., godz. 18

Kolejne spektakle w marcu:
22.03. o godz. 12.00,
23.03. o godz. 12.00,
25.03. o godz. 12.00,
26.03. o godz. 9.00 i 12.00

Dodatkowo w marcu odbędą się bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych w Teatrze Żydowskim: z okazji święta "Purim" 16 marca oraz "Międzynarodowego Dnia Teatru" 27 marca. Warsztaty purimowe 16 marca będą okazją do zagłębienia historii, tradycji, obrzędów i zwyczajów, związanych z tym świętem, a także świetnej zabawy - nauki piosenek, udziału w inscenizacji teatralnej i rozwijania talentów plastycznych pod okiem pedagog Hanny Kosowskiej. Tego dnia odbędzie się również konkurs na najciekawsze przebranie. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

27 marca zaś, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Teatr Żydowski zaprasza na oprowadzanie po teatrze, naukę tańca żydowskiego i pokaz charakteryzacji teatralnej. Przewidziany jest też wykład dla dorosłych.

(-)
Materiał Teatru
12 marca 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia