Megaloman i łgarz

"Kocham Pana, Panie Sułku" - reż. Jerzy Markuszewski - Teatr Polskiego Radia

20 kwietnia Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na spektakl "Kocham Pana, Panie Sułku" w reżyserii Jana Janczarskiego. Na dużej scenie wystąpią Marta Lipińska oraz Krzysztof Kowalewski.

Przedstawienie oparte jest na tekstach Jacka Janczarskiego - jednego z najbardziej cenionych satyryków, którego opowieści o pani Elizie i Panu Sułku oraz ciągle towarzyszącym im Gajowym Marusze są dla tysięcy widzów opowieściami kultowymi. Historia cyklu słuchowisk "Kocham pana, panie Sułku" rozpoczęła się w 1973 r. na antenie programu III Polskiego Radia. Ogółem ukazały się 294 słuchowiska.

Pan Sułek to nieco przerośnięty uczeń, megaloman i łgarz, niepozbawiony jednak nieodpartego uroku. Pani Eliza jest dziewicą w starszym wieku, bez pamięci i bezkrytycznie w nim zakochaną, znoszącą nieustanne obelgi i nieuprzejmości, zawsze gotową do pomocy i dającą dowody swego przywiązania, co jednak nie bardzo wzrusza Pana Sułka. Towarzyszy im Gajowy Marucha, tropiący przygody tej dziwacznej i zabawnej pary.

Pani Eliza i Pan Sułek od zawsze są kojarzeni z parą wspaniałych aktorów - Martą Lipińską i Krzysztofem Kowalewskim - dzięki nim postaci te stały się bohaterami z krwi i kości, z ich charakterystycznymi głosami i powierzchownością. Teraz, tych fantastycznych aktorów, będą mogli zobaczyć na żywo białostoccy widzowie.

Przedstawienie odbędzie się 20 kwietnia, o godz. 19.00. Bilety w cenie: 70 zł (normalny) oraz 60 zł (ulgowy, dla emerytów) dostępne są jeszcze w kasie teatru, przy ul. Elektrycznej 12,

a także w sprzedaży internetowej: www.dramatyczny.pl/bilety.

(-)
Materiał Teatru
18 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia