Męski striptiz

"Kogut w rosole" - reż. Marek Gierszał - Teatr Polski w Bielsku-Białej

"Dzikie buhaje" czyli męski striptiz na bielskiej scenie. Premiera sztuki Samuela Jokica 3 stycznia.

Czy topić smutki, kompleksy i kłopoty w kuflach piwa? To może brzmi niewychowawczo, ale znamy przypadek, kiedy panowie, narzekający w pubie na życiowe niepowodzenia, wpadli na skuteczny pomysł biznesowy. Postanowili założyć grupę męskich striptizerów. Nadali jej gwarantującą sukces nazwę: "Dzikie buhaje".

Oczywiście, realizacja pomysłu napotka na wiele przeszkód i trudności, ale równocześnie otworzy przed bohaterami nową szansę. Inspirowana filmem "Goło i wesoło" komedia słoweńskiego autora Samuela Jokica budzi salwy śmiechu, zwłaszcza w żeńskiej części widowni teatralnej, i ma szansę stać się nową lokomotywą rozrywkowego segmentu repertuaru naszego teatru. Jeśli jednak pozwolicie sobie Państwo na chwilę refleksji, dostrzeżecie także, że w niewymuszony sposób, bez koturnowych jeremiad i łatwych recept, Jokic dotyka w niej egzystencjalnych problemów, przed którymi może stanąć kazdy z nas.

Przedstawienie reżyseruje Marek Gierszał, absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST i reżyserii filmowej na Uniwersytecie w Hamburgu. Reżyser od wielu lat realizuje swe projekty artystyczne w Niemczech (m.in. "Wesele u drobnomieszczan" Bertolta Brechta, "Trzy siostry" Antoniego Czechowa), ale pozostaje aktywny reżysersko również w kraju (reżyserował w Krakowie - Teatr im. Słowackiego i Scena STU, w Teatrze Rozrywki w Chorzowie i w Teatrze Polskim w Szczecinie).

(-)
Materiał Teatru
31 grudnia 2014
Portrety
Marek Gierszał

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia