Metalowcy po 30-ce.

"Kochankowie i Okolice" - reż. Piotr Waligórski - Teatr Ludowy

„Kochanowo i okolice" to historia czwórki przyjaciół, metalowców po 30-ce. W czasach studiów nie udało im się zrobić kariery w show biznesie. Mieli okazję, z której nie skorzystali. Mimo upływu lat, powrotu do rodzinnego miasteczka i ustatkowania się, nie przestali marzyć, wciąż odbywają próby swojego death metalowego zespołu „Exterminator".

Nagle otrzymują niebywałą szansę, żeby zagrać jako support przed zespołem, który w młodości był dla nich wszystkim, ukształtował ich gusta muzyczne, sprawił, że sami zajęli się graniem. Jest tylko pewne „ale": koncert ma być zwieńczeniem dożynek, a zespół, który mają poprzedzać, po latach nie jest już tym, czym był. Zachęceni odpowiednią kwotą przystają jednak na propozycję wójta. Pojawia się również iskierka nadziei na sukces i karierę. Raz podjętego zobowiązania nie da się już cofnąć, co z biegiem czasu i rozwoju akcji okazuje się dla zespołu zabójcze. Muzycy mogą albo zrezygnować (zarówno z pieniędzy, jak i szansy na sukces), albo zmodyfikować repertuar, zdeptać honor, porzucić przekonania i zacząć grać „do kotleta" i na weselach. Zwycięży desperacja w pogoni za sławą czy zamknięcie się w garażu i porzucenie nadziei?

W spektaklu wystąpią aktorzy Teatru Ludowego będący zarazem członkami rockowego zespołu „Kurtyna Siemiradzkiego", który w nadchodzącym sezonie obchodzić będzie swoje 15-lecie. Zagrają na żywo z prawdziwym rockowym „beatem", jak kiedyś podczas ogólnopolskiej trasy z radiem RMF.

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Waligórski
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kierownictwo muzyczne: Max Szelęgiewicz
Wystąpią: Jagoda Pietruszkówna, Iwona Sitkowska, Krzysztof Górecki, Grzegorz Łukawski (gościnnie), Max Szelęgiewicz (gościnnie), Piotr Pilitowski, Jacek Wojciechowski oraz jako mały Maryś: Witold Gryglewski / Nataniel Szczepanek / Franciszek Folga

Premiera 1 lutego 2013 – Duża Scena Teatru Ludowego

(-)
Materiały Teatru
14 stycznia 2013
Teatry
Teatr Ludowy

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia

11. Międzynarodowy Fes...
Wiesław Czołpiński
To będzie twórcze spotkanie młodych l...