"Mężczyźni o kobietach"

LXXVII Krakowski Salon Poezji w Gliwicach

W najbliższym (24 lutego 2013), Krakowskim Salonie Poezji w Gliwicach wiersze o kobietach napisane i czytane przez mężczyzn.

Luty - chcąc, nie chcąc - pozostaje pod silnym wpływem Święta Zakochanych. Dlatego też w tym miesiącu zapraszamy do bliższego przyjrzenia się relacjom damsko-męskim podczas kolejnego Krakowskiego Salonu Poezji w Gliwicach. Jeśli jednak mówić o kobietach, to tylko ustami mężczyzny. Choć pochodzą oni z różnych planet, to jednak nikt inny nie potrafi tak dobrze opowiedzieć o wszystkich uczuciach, które targają nim podczas zetknięcia z przedstawicielkami tej najpiękniejszej z płci. A że wzrok zmienia się wraz z doświadczeniem, proponujemy Państwu trzy różne spojrzenia: młodzieńca, młodego mężczyzny oraz mężczyzny dojrzałego.

Wielość perspektyw zagwarantują nam również nazwiska największych polskich poetów - mężczyzn, dla których kobieta była nie tylko obiektem uwielbienia, ale i natchnieniem oraz inspiracją: Julian Tuwim, Bolesław Leśmian, Leopold Staff, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Bruno Jasieński, Tadeusz Różewicz, ale i wielu innych, którzy w swojej twórczości dotykali tematu specyficznej damsko-męskiej więzi. Autorskiego wyboru wierszy dokonał specjalnie na tę okazję kierownik artystyczny Gliwickiego Teatru Muzycznego, Krzysztof Korwin Piotrowski. Co więc tak naprawdę mężczyźni mówią o kobietach? Kochają je? Nienawidzą? A może uwielbiają? Tych, którzy zastanawiają się nad odpowiedzią na to pytanie, zapraszamy serdecznie na LXXVII Krakowski Salon Poezji w Gliwicach! Serdecznie zapraszamy!

***

Czytają:

- Grzegorz Przybył (Teatr Śląski w Katowicach)

- Wojciech Stolorz (Teatr Rozrywki w Chorzowie)

- Maciej Pawlak (Gliwicki Teatr Muzyczny)

Oprawa muzyczna:

- Andrzej Skorupa - śpiew

- Wiesław Gawałek - fortepian

- Maciej Pawlak - saksofon

Prowadzenie Salonu: Paweł Gabara

Bilety wstępu: 1 zł

(-)
Materiał Teatru
20 lutego 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...