Miasto i teatr opowiadają

Z cyklu "Gdynia opowiada

Teatr Gdynia Główna i Miasto Gdynia zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu "Gdynia opowiada" 2 marca o godz. 17. Wstęp bezpłatny.

Gdzie znajduje się nawiedzony dom? Jaka jest jego historia i jakie postaci nie chcą go opuścić? Kim są tajemnicze "pergaminowe dzieci"? Kto i w jakich okolicznościach miał okazję je poznać?

Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymamy podczas pierwszego spotkania z cyklu Gdynia opowiada. Jest to autorski projekt prof. Marka Adamca, kulturoznawcy, pracownika naukowego UG, który od dłuższego czasu kolekcjonuje opowieści mieszkańców Gdyni o mieście, i o mniej lub bardziej fantastycznych zdarzeniach z jego historii. Aktorzy Teatru Gdynia Główna zaprezentują część z nich w formie teatralizowanych odczytów.

W niedzielne popołudnie przedstawimy widzom dwa opowiadania - "Nawiedzony dom" oraz "Pergaminowe dzieci". Gdynia opowiada ma być nie tylko formą prezentacji historii z dreszczykiem, ale również pretekstem dla odbiorców do podzielenia się własnymi opowieściami.

Na spotkanie zapraszamy miłośników historii Gdyni, fanów miejskich opowieści grozy oraz wszystkich, którzy chcą w nietypowy sposób spędzić czas.

Nawiedzony dom

adaptacja sceniczna: Wojciech Jaworski

Pergaminowe dzieci

adaptacja sceniczna: Ida Bocian

wykonanie: aktorzy Teatru Gdynia Główna

Marek Adamiec - wykładowca i kierownik Katedry Kulturoznawstwa UG. Autor m.in.: Dzieło literackie w Sieci. Pomysły, hipotezy i interpretacje z pogranicza wiedzy o literaturze, kulturze masowej i współczesnej technologii i Groza, groza. Antropologiczne poszukiwania jądra ciemności. Zajmuje się szeroko rozumianą problematyką mediów elektronicznych, w tym możliwościami upowszechniania publikacji elektronicznych w postaci papieru elektronicznego. Interesuje się problematyką przemian form narracji w kontekście współczesnych mediów, w tym gier komputerowych. Rozpoczął prace naukowo-badawcze w ramach Pracowni Badań Legend Miejskich Gdyni.

(-)
Materiał Teatru
21 lutego 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia