Miasto jak plansza do gry

Wakacyjne Teatranki - Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

W wakacje (28 czerwca - 6 września) cykl przeniesie się na Jazdów i odbywać się będzie w ramach projektu Archipelag Jazdów w każdą niedzielę o godz. 11.00.

Czy lewa strona może być prawą? Czy nisko może być wysoko? Czy przód może być tyłem? Czy tu może być tam? Świat to zbiór kształtów, form, kolorów i faktur, wystarczy tylko je zauważyć. Podczas laboratoryjnych zajęć będziemy budować, majsterkować, układać, konstruować. Stworzymy niezwykłą teatralną instalację.

TEATRANKI to niedzielne zabawy teatralne dla fajnych dzieciaków (w wieku 3-6 lat) i fajnych rodziców, które odbywały się przez cały sezon 2014/2015 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

Czy miasto może być ogromną planszą do gry?

Jakie zakamarki i historie skrywa w sobie teren Jazdowa?

Jak trafić z Placu na Rozdrożu do Finlandii, na Wyspę Drzew, do hotelu dla owadów i nad strumyk, w którym kąpią się smoki?

Oto pytania, którą postawią pedagodzy teatru z IT podczas twórczych warsztatów w terenie na Jazdowie w ramach cyklu niedzielnych spotkań, poświęcony poszukiwaniu miejskich gier i nowych przestrzeni wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

Teren Jazdowa stanie się przestrzenią kreatywnych eksperymentów. Odkryjemy na nowo stare elementy krajobrazu, odnajdziemy zagubione lokalne historie i napiszemy własne. Stworzymy nową mapę Jazdowa - pełną skarbów, pomysłów i wskazówek jak twórczo spędzać tam wspólny czas.

(-)
Materiał Teatru
27 czerwca 2015

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia