Michał Tramer ponownie dyrektorem Teatru Tęcza w Słupsku.

"Potrzebna mi była przerwa i pewien dystans"

W drugim etapie przesłuchań na dyrektora Teatru Tęcza w Słupsku udział wzięło pięciu kandydatów. Na Tramera głosowało siedmiu z dziewięciu członków komisji.

Michał Tramer funkcję dyrektora Teatru Lalki Tęcza pełni od 2015 roku i choć kilka miesięcy temu planował zakończyć współpracę ze słupską Tęczą, ostatecznie postanowił wystartować w konkursie na to stanowisko ponownie.

- Rzeczywiście miałem moment, w którym potrzebna mi była przerwa i pewien dystans. Uznałem jednak, że dam szansę przede wszystkim sobie. Konkurs na stanowisko dyrektora był konieczny. Podszedłem do niego z pełna świadomością tego, że może znaleźć się ktoś lepszy ode mnie. Każdy z biorących udział w konkursie był dobry - mówi Michał Tramer, dyrektor Państwowego Teatru Lalki Tęcza.

Tęcza wyszła do ludzi

Tęcza pod wodzą Michała Tramera ożyła. Można wręcz powiedzieć, że "wyszła do ludzi". Poza szeregiem zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, dyrektor przez te kilka lat pracy wprowadził do teatru między innymi ofertę dla dorosłego widza. Publiczność z ogromną sympatią, mimo ograniczeń spowodowanych pandemią, śledzi losy placówki online i odwiedza siedzibę teatru.

Prezydent Miasta Słupska zatwierdziła kandydaturę Michała Tramera. Kolejna kadencja dyrektora rozpocznie się już 1 września.

Michał Tramer w rozmowie z naszą dziennikarką zdradził plany na kolejne kilka lat swojej pracy w teatrze.

Joanna Merecka-Łotysz
Radio Gdańsk
1 lipca 2020
Portrety
Michał Tramer

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia