Mickiewicz na Placu Centralnym

4. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima

W piątek 13 stycznia 2017 r. replika krakowskiego „Adasia" stanęła na Placu Centralnym. W ten sposób słynny pomnik, symbol Krakowa, po powrocie z podróży po Polsce (m.in. Wrocław, Katowice, Warszawa) rozpoczyna wędrówkę po Królewskim Mieście. Stanowi ona część kampanii informacyjnej 4. Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy MATERIA PRIMA, który rozpocznie się 18 lutego 2017 roku w Krakowie.

Kopia słynnego „Adasia", prawie tych samych rozmiarów co oryginał, zrobiona w pracowni plastycznej krakowskiego teatru Groteska, będzie ustawiona na Placu Centralnym przez trzy dni. Następnie pomnik pojawi się na Placu Inwalidów (20–22 stycznia), skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Piłsudskiego (3–5 lutego), Nowym Kleparzu (10–12 lutego), by na rozpoczęcie Festiwalu MATERIA PRIMA stanąć na Rynku Głównym (17–19 lutego), gdzie od oryginału będą go dzieliły jedynie Sukiennice.

Podróż pomnika po Krakowie jest częścią akcji performatywnej, której pomysłodawcą jest Adolf Weltschek, dyrektor teatru Groteska. Celem akcji ARTYŚCI na COKOŁY – Rotacyjna Galeria Pomników Artystów Polskich, jest stworzenie galerii złożonej z pięciu pomników artystów wyłonionych w plebiscycie, który wciąż trwa. Można głosować przez Internet. Wystarczy pobrać formularz na stronie festiwalu MATERIA PRIMA: www.materiaprima.pl i wypełniony przesłać mailem pod wskazany adres.

Zachęcamy do odnalezienia repliki pomnika Adama Mickiewicza na Placu Centralnym i zrobienia sobie zdjęcia z Wieszczem. Będzie on czekał na odwiedzających Nową Hutę do niedzieli 15 stycznia.

(-)
Materiał Teatru
16 stycznia 2017

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia