Miedziaki przyznane

15. Festiwal "Oblicza Teatru" w Polkowicach

Publiczność XV Festiwalu „Oblicza Teatru" przyznała swoje nagrody. Znane są już wyniki plebiscytu publiczności XV Festiwalu „Oblicza Teatru". Niekwestionowanymi laureatami zostały dwa znakomite teatry - Teatr 6. Piętro z Warszawy oraz Teatr Polski ze Szczecina, którym przyznano po dwa „Złote Miedziaki".

Tradycją Polkowickich Dni Teatru stał się plebiscyt publiczności, w którym widzowie bardzo chętnie biorą udział. Repertuar tegorocznego Festiwalu był naprawdę imponujący. „Złotego Miedziaka" w kategorii Najlepszy Spektakl przyznano Teatrowi 6. Piętro za sztukę „Fredro dla Dorosłych – Mężów i Żon" w reżyserii Eugeniusza Korina. Natomiast odtwórczyni roli żony Elwiry w tym spektaklu – Jolanta Fraszyńska - uhonorowana została w kategorii Najlepsza Aktorka.

Najwięcej głosów w kategorii Najlepszy Aktor otrzymał Wojciech Malajkat za rolę w spektaklu Teatru Syrena z Warszawy pt. „Trener życia". Odtwórca postaci trenera-terapeuty jest zarazem reżyserem sztuki.

Nagrodę publiczności w kategorii Najlepsza Reżyseria widzowie przyznali Adamowi Opatowiczowi za „Magię Obłoków". Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Polskiego w Szczecinie stworzył wspaniały muzyczny spektakl oparty na twórczości Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Najbardziej rozbawił widzów „Kogut w rosole" - przedstawienie Teatru Polskiego w Szczecinie w reżyserii Marka Gierszała, które otrzymało „Złotego Miedziaka" w kategorii Najlepszy Spektakl Komediowy.

Uroczyste wręczenie nagród „Złotych Miedziaków" nastąpi podczas Gali Otwarcia XVI edycji Festiwalu „Oblicza Teatru" w marcu 2014 r.

 

Agnieszka Marciniak
Mateiały organizatora
23 maja 2013

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...