Międzynarodowy Dzień Teatru w Operze Śląskiej

"Moc przeznaczenia" - reż. Tomasz Konina - Opera Śląska w Bytomiu

Opowieść o miłości, wojnie, przyjaźni i wierze w Boga – z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 27 marca 2018 r. o godz. 18.00, Opera Śląska zaprezentuje operę Giuseppe Verdiego.

To jedna z najdoskonalszych partytur uwielbianego przez publiczność na całym świecie włoskiego kompozytora. Jest tu wszystko, co najlepsze w tak cenionym przez widzów gatunku, jakim jest opera: wzruszenie i śmiech, widowiskowość i intymność. Od tragicznych scen po sceny komiczne rodem z opery buffo. To muzyczne arcydzieło pełne barw i emocji. Opowieść, obok której nie da się przejść obojętnie. „Moc przeznaczenia" to także jedno z najrzadziej wystawianych dzieł Giuseppe Verdiego. Opera Śląska jest obecnie jedyną w Polsce, która ma ten tytuł w swoim repertuarze.

Spektakl zrealizował Tomasz Konina. We foyer Opery Śląskiej można oglądać wystawę poświęconą jego twórczości. Prezentowane są tam projekty scenograficzne i zdjęcia z niektórych jego spektakli operowy i teatralnych.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto uchwalone w 1961 r., na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r. Powstało w celu promocji i międzynarodowej wymiany informacji na temat teatru, zwiększenia współpracy ludzi teatru i uświadomienia opinii publicznej wagi sztuki w życiu codziennym.

Maciej Poloczek
Opera Śląska w Bytomiu
27 marca 2018
Portrety
Tomasz Konina

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...