Międzynarodowy FTU nadchodzi...

ULICA 26 STREET ART Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

ULICA 26 STREET ART gościć będzie w tym roku znakomite zespoły teatralne z Polski i zagranicy - Hiszpanii, Francji i Niemiec. Rynek Główny zatętni życiem dzięki wspaniałym widowiskom hiszpańskich gwiazd - Teatru Xarxa (parada "ogniowa") i Voalá Project (podniebne akrobacje).

Miłośników cyrku czekają nietuzinkowe popisy clownów i akrobatyczne sztuczki w wykonaniu hiszpańskiej grupy Los Excentricos, francuskiej La Mini Compagnie i dobrze znanego krakowskim widzom Teatru Pinezka. W programie znajdą się także propozycje dla osób, które wolą teatr eksperymentalny - kooperacja francuskich zespółów io théâtre i Compagny Les Eléments DISPOnibles oraz polska grupa Walny-Teatr. W nurcie poetyckim znajdą się dwa polskie spektakle Dźwiękowiązałka Sambora Dudzińskiego i Ballada o Janie Wnęku Teatru Gry i Ludzie.
Niemiecki zespół N.N. Theater przeniesie nas w czasy niemego kina w spektaklu Nosferatu. Tych, którzy liczą na powiew świeżości zapraszamy na spektakl Osmędeusze Mirona Białoszewskiego w wykonaniu młodych aktorów z Teatru Pijana Sypialnia. Nie zabraknie także poważniejszych tematów, które poruszą: Teatr Biuro Podróży, Teatr KTO i Teatr "A".
Podczas festiwalu widzowie zobaczą także spektakle taneczne i będą mogli wziąć udział w warsztatach i spektaklu interakcyjnym.
W sumie - ponad 60 wydarzeń, 4 dni, 3 miasta, 7 przestrzeni plenerowych, około 170 wykonawców.

Więcej o spektaklach i teatrach na www.ulica26.teatrkto.pl oraz www.facebook.com/ulica26.streetart

ULICA 26 STREET ART
XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
11-14 lipca 2013
Kraków, Limanowa, Andrychów
Organizator Teatr KTO

 

red.
Polska Gazeta Krakowska
26 czerwca 2013

Książka tygodnia

Polski teatr po upadku komunizmu. Lupa, Warlikowski, Klata
Wydawnictwo Naukowe PWN SA
Olga Śmiechowicz

Trailer tygodnia