Miejsca wystawiania przedstawienia "Obsesja"

Obsesja" - reż. Katarzyna Kazimierczuk - Teatr Remus w Warszawie

Znane są już miejsca wystawiania przedstawienia "Obsesja" Teatru Remus. Marcowe spektakle zagrane zostaną gościnnie na sali Laboratorium przy CSW Zamek Ujazdowski (18, 20, 21, 22, 24 marca) oraz na scenie Starej Prochowni (23 marca) - codziennie o 19.00. Wstęp na wszystkie terminy jest wolny, ale wymagana jest rezerwacja miejsc pod mailem teatr.remus@wp.pl

„Obsesja" to spektakl poruszający w nietypowy sposób tematykę dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje piękno odległych kultur, obecne w warstwie muzycznej i choreograficznej. W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą wybitni zagraniczni artyści: irański wirtuoz perskiego fletu ney – Mohammad Rasouli, japoński tancerz butoh – Rui Ishihara oraz Hana Umeda – aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo.

Tytuł nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (...) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja".

Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa.

Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk. Premiera: 6 II 2013 r.

WSTĘP WOLNY!

Wymagana rezerwacja miejsc: teatr.remus@wp.pl

Oficjalna strona: http://www.teatrremus.pl/

Aktualne informacje znajdziesz na Facebooku: http://www.facebook.com/teatrremus

Spektakle w Warszawie: 18, 20, 21, 22, 23, 24 marca, godz. 19.00.

Miejsca:

18,20,21,22,24 marca – Laboratorium przy CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.
23 marca – Stara Prochownia, ul. Boleść 2.

(-)
Materiał Teatru
12 marca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia