Mikołaj Mikołajczyk we wrześniu

Projekt Scena Tańca Studio

Już we wrześniu Mikołaj Mikołajczyk i zakrzewska Grupa Spektaklowa wystąpią w Teatrze Studio w Warszawie w ramach projektu Scena Tańca Studio! 4 września w Teatrze Studio w Warszawie rusza projekt Scena Tańca Studio, którego autorami są Mikołaj Mikołajczyk oraz Jadwiga Majewska.

Przez cztery miesiące Warszawiacy będą mogli uczestniczyć w wieczorach tańca (3 dni w każdym miesiącu), poznawać współczesnych polskich tancerzy i choreografów, a także brać udział w warsztatach. Mikołajczyk nie występuje tu jednak tylko w roli zapraszającego innych twórców na warszawską scenę – już we wrześniu sam pokaże na niej dwie swoje prace.

4 września zobaczymy więc powstały w 2009 roku poLY-RHY-tm - rytmiczny, rytualny, miarowy, obrzędowy, niezmierzony, sakralny koncert na tancerza, fortepian, perkusję i komputer.

6 września natomiast Mikołajczyk zaprezentuje się warszawskiej publiczności wraz z seniorami i młodzieżą z zakrzewskiej Grupy Spektaklowej. Projekt Jezioro łabędzie, ostatnia część Trylogii Zakrzewskiej, to trzeci spektakl zespołu, pokazywany w Warszawie. Sam artysta pisał o nim:

„Projekt Jezioro łabędzie" jest opowieścią o marzeniach. Co pozostanie po całym naszym życiu? Jakie wspomnienie nas samych? Powiadają, że przyszłe życie będzie pozbawione tego, co już znamy. Zamieńmy się w łabędzie i w rytm muzyki Piotra Czajkowskiego ruszmy w poszukiwaniu tego nieznanego, lepszego świata.

4 września godz. 20:45, Teatra Studio w Warszawie, Duża Scena
poLY-RHY-tm
choreografia i wykonanie: Mikołaj Mikołajczyk
fortepian: Anna Kozub
komputerowa projekcja dźwięku: Zbigniew Kozub

6 września godz. 19:00, Teatra Studio w Warszawie, Duża Scena
Projekt Jezioro łabędzie
reżyseria i choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
opracowanie muzyczne: Zbigniew Kozub
scenografia: Marta Hela Fijałkowska
światła: Henryk Szopiński
produkcja: Dom Polski w Zakrzewie

występują: Edmund Bindek, Urszula Chałubek, Jan Cieślik, Irena Czermak, Alicja Dąbek, Bogdan Dąbrowski, Danuta Okońska, Janusz Okoński, Eugenia Płaczek, Łucja Podlewska, Jerzy Podlewski, Józefa Polak, Maria Trokowska, Jan Wojciechowski, Danuta Zdrenka; tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Rodlanie": Adrianna Mielke, Klaudia Pioch, Pamela Borkowska, Edyta Radtke, Kinga Szopińska, Remigiusz Gospodarek, Kacper Manikowski, Szczepan Jaros, Hubert Mielke; Iwona Pasińska, Aleksandra Bednarz, Paweł Sakowicz, Mikołaj Mikołajczyk

 

(-)
Materiał Teatru
3 września 2015

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia

Encyklopedia Teatru Po...
Janusz Legoń