Mikołaj w Andersenie

Teatr Andersena w Lublinie

Dwie najbliższe niedziele, 1 i 8 grudnia 2013, to w Teatrze Andersena czas wyjątkowy. Oprócz zaproszenia na spektakle przygotowaliśmy dla naszych widzów spotkanie ze Św. Mikołajem.

Zapraszamy rodziców i opiekunów aby tego dnia oprócz kupienia biletów na przedstawienie i wizyty w Teatrze, przygotowali swoim milusińskim paczkę-niespodziankę. Zapakowane i podpisane prezenty przekażcie obsłudze widowni, a zaraz po opadnięciu kurtyny i ostatnich brawach, Mikołaj, zasiadający pod wielką choinką w foyer Teatru, rozda je waszym dzieciakom. Zapraszamy!

Pyza na polskich dróżkach, spektakl od 0 do 3 lat
reż. Daniel Arbaczewski

Niedziela, 1 grudnia 2013 , godz. 10.00 (sala górna)

To propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych. Tytułowa Pyza zabierze dzieciaki na ścieżki, gdzie sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi „tyci-widzowie" mają szansę spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem. Wszystko w formie zabawy teatralnej, teatru interaktywnego, w którym nasi naj-naj-młodsi widzowie i ich rodzice, siedzący wraz z aktorami na scenie mogą wpływać (dosłownie!!!) na przebieg i tempo spektaklu. To, czy uda się nam pogłaskać wszystkie spotkane przez Pyzę zwierzaki zależy od Was!

Opiekę muzyczną i patronat honorowy nad spektaklem objął Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego.

Spektakl dla widzów od 0 do 3 lat i ich rodziców. Wszyscy widzowie, duzi i mali siedzą wraz z aktorami na scenie. Przed wejściem na scenę wszyscy zdejmują buty. Po spektaklu widzowie mają możliwość robienia zdjęć na scenie. Cena biletów na spektakl: 20zł

Jan Wilkowski
Tymoteusz i Psiuńcio, spektakl od lat 3

reż. Arkadiusz Klucznik

Niedziela, 1 grudnia 2013, godz. 12.00 (sala dolna)

Misiek Tymoteusz ma w Lublinie już sporą grupę swoich wiernych widzów. Jeszcze więcej fanów zyskał sobie wielki biały pies – Psiuńcio.
Niesforny miś i jego Tato – Niedźwiedź znów są w konflikcie. Najpierw niedźwiadek chciał być ptasią mamą i wysiedzieć jajko teraz marzy o przyjacielu do zabawy – swoim własnym zwierzaku do przytulania i kochania. Przypadkiem znajduje szczeniaka, którego na przekór ojcu przygarnia i przemyca do swojej chatki . Szczeniak jest śliczny i sympatyczny ale wielki i kudłaty jak . Tato miś jest przeciwny temu pomysłowi: żadnych psów w domu. Do zestawu zwierzaków trzeba jeszcze dorzucić lisicę dybiącą na majątek niedźwiedzi. I kurę szansonistkę, która oprócz wysiadywania jaj i handlu nimi, prowadzi bogate życie sceniczne. Spektakl w reżyserii Arkadiusz Klucznika to druga część z serii przygód misia Tymoteusza. W planach jest kolejna, wakacyjna przygoda misia i jego kumpli – łobuziaków. Rozśpiewane i roztańczone spektakle o misiu i tacie niedźwiedziu to teatralna przygoda dla tych bardzo małych i tych bardzo dużych.

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/

oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena

w cenie: 20zł

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00

oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

Teatr. H.Ch. Andersena

Ul. Dominikańska 1 (na Starym Mieście)

Lublin

www.teatrandersena.pl

(-)
Materiał Teatru
26 listopada 2013

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia