Miłość ci wszystko wypaczy?

Lutowe (re)interpretacje. slap czytań w Teatrze Dramatycznym

"Miłość ci wszystko wypaczy?" - pod takim hasłem odbędzie się lutowy cykl czytań performatywnych w Teatrze Dramatycznym.

Lutowe (re)interpretacje. slap czytań spróbują (ir)racjonalnie podejść do miłości. W programie znalazły się trzy teksty. Pierwszy to "Kryzysy albo historia miłosna" Mihai'a Ignata w przekładzie Joanny Kornaś-Warwas. Rumuński tekst jest zbiorem scen rozgrywanych między Nią a Nim. Druga propozycja to "Bazuka" Dany Łukasińskiej, czyli tekst o trudnej miłości macierzyńskiej. Nastoletnia Sylwia zakochuje się w Ludwiku. "Ten pierwszy raz" skutkuje ciążą. Sylwia staje przed społeczną presją, by urodzić i pokochać dziecko. To propozycje tekstów na czwartek, 21 lutego.

Z kolei w piątek na warsztat pójdzie tekst "Medea na Manhattanie" Dei Loher w przekładzie Wojciecha Koczwary. Jest to uwspółcześniona wersja losów mitologicznej Medei. Jazon i Medea to zupełnie nam współcześni, macedońscy uchodźcy, którzy nielegalnie przybyli do Nowego Jorku, uciekając przed wojną i nędzą.

Tuż po ostatnim piątkowym czytaniu Teatr zaprasza na dyskusję o miłości. Gośćmi będą: psycholog Agnieszka Masłowiecka, adiunkt na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB, Jerzy Szerszunowicz, dyrektor Centrum im. Ludwika Zamenhofa i Damian Kudzinowski ze Stowarzyszenia Fabryka Bestsellerów. Dyskusję z udziałem publiczności poprowadzi Małgorzata Skowrońska.

Anna Dycha
www.bialystokonline.pl
22 lutego 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...