Miłość do instrumentu, który niszczy życie

"Kontrabasista" - reż. Jerzy Stuhr - Teatr PWST w Krakowie

W najbliższą sobotę Jerzy Stuhr zagra w legendarnym już monodramie "Kontrabasista", niezwykle rzadko prezentowanym w Krakowie. Będzie to spektakl charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia Zoi Marianowskiej, córki pracownika PWST.

Zoja urodziła się w grudniu 2013 r., z zespołem Aperta - bardzo rzadką chorobą genetyczną. Czekają ją operacje rozcięcia skroniowego szwu czaszki, rozdzielenia paluszków u stóp i rąk, rozszczepu podniebienia, a także długa rehabilitacja.

"Opowiadam o miłości do instrumentu, który zniszczył me życie - od palców zrogowaciałych od ściskania strun po serce złamane przez sopranistkę Sarę, którą kocham i nigdy nie osiągnę, bo ona tam, na wielkiej scenie w blasku świateł, a ja tu, w orkiestronie". Ten monolog pochodzi z "Kontrabasisty" Patricka Suskinda, który to monodram Jerzy Stuhr przygotował ponad 26 lat temu, tworząc w nim brawurową wręcz kreację aktorską. Prapremiera sztuki miała miejsce w Starym Teatrze w Piwnicy "Przy Sławkowskiej 14". Spektakl został zaprezentowany ponad 600 razy, nie tylko w Polsce, ale i we Włoszech, Kanadzie, USA, Niemczech i Austrii. Organizatorami są Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie oraz Stowarzyszenie Wspierania Onkologii Uunicorn.

Informacja o zakupie biletów cegiełek ul. Straszewskiego 22, tel. 124301592,bile-ty@pwst.krakow.pl

Sobota, 29 marca, godz. 19.00, Teatr PWST, Scena im. St. Wyspiańskiego

(JOC)
Dziennik Polski
28 marca 2014
Portrety
Jerzy Stuhr

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia