Miłość do instrumentu, który niszczy życie

"Kontrabasista" - reż. Jerzy Stuhr - Teatr PWST w Krakowie

W najbliższą sobotę Jerzy Stuhr zagra w legendarnym już monodramie "Kontrabasista", niezwykle rzadko prezentowanym w Krakowie. Będzie to spektakl charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia Zoi Marianowskiej, córki pracownika PWST.

Zoja urodziła się w grudniu 2013 r., z zespołem Aperta - bardzo rzadką chorobą genetyczną. Czekają ją operacje rozcięcia skroniowego szwu czaszki, rozdzielenia paluszków u stóp i rąk, rozszczepu podniebienia, a także długa rehabilitacja.

"Opowiadam o miłości do instrumentu, który zniszczył me życie - od palców zrogowaciałych od ściskania strun po serce złamane przez sopranistkę Sarę, którą kocham i nigdy nie osiągnę, bo ona tam, na wielkiej scenie w blasku świateł, a ja tu, w orkiestronie". Ten monolog pochodzi z "Kontrabasisty" Patricka Suskinda, który to monodram Jerzy Stuhr przygotował ponad 26 lat temu, tworząc w nim brawurową wręcz kreację aktorską. Prapremiera sztuki miała miejsce w Starym Teatrze w Piwnicy "Przy Sławkowskiej 14". Spektakl został zaprezentowany ponad 600 razy, nie tylko w Polsce, ale i we Włoszech, Kanadzie, USA, Niemczech i Austrii. Organizatorami są Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie oraz Stowarzyszenie Wspierania Onkologii Uunicorn.

Informacja o zakupie biletów cegiełek ul. Straszewskiego 22, tel. 124301592,bile-ty@pwst.krakow.pl

Sobota, 29 marca, godz. 19.00, Teatr PWST, Scena im. St. Wyspiańskiego

(JOC)
Dziennik Polski
28 marca 2014
Portrety
Jerzy Stuhr

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...