Miniatura znowu gra w siedzibie

"Brzydkie kaczątko" - reż. Romuald Wicza-Pokojski - Teatr Miniatura w Gdańsku

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej przeprowadzanym w teatrze remontem Miejski Teatr Miniatura wraca z regularną prezentacją spektakli we własnej siedzibie. Już od 16 grudnia będzie można zobaczyć „Fahrenheita” i „Brzydkie kaczątko”, a w weekend przedświąteczny przedstawienie „Baltic. Pies na krze” i „Afrykańską przygodę” dla najnajów.

W styczniu teatr zaczyna pokazami „Błękitnej planety", opowieści o planecie zamieszkanej tylko przez dzieci, na której pojawia się pierwszy dorosły – sprzedawca kosmicznych odkurzaczy. Spektakl powstał w ramach współpracy z artystami z Islandii – reżyserował Erling Johannesson, a muzykę skomponował ogromnie popularny w Polsce zespół múm.

Pierwszą premierą w 2015 roku będzie widowisko kabaretowo-muzyczne „Odlot. Szopka pomorska za 2014 rok", będące humorystycznym podsumowaniem właśnie mijającego roku. Autorem scenariusza jest Piotr Wyszomirski, trójmiejski dziennikarz i aktywista, autor szopek publikowanych od kilku lat w „Gazecie Świętojańskiej". „Odlot" nawiązuje do dawnych szopek, bez których trudno było sobie wyobrazić karnawał w warszawskich i krakowskich kabaretach.

(-)
Materiał Teatru
15 grudnia 2014

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia