Mirosław Siedler znowu dyrektorem

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował we wtorek o powołaniu Mirosława Siedlera na stanowisko dyrektora teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Siedler kierował tym teatrem w poprzednich sezonach artystycznych.

W komunikacie przesłanym PAP biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie poinformowało, że o stanowisko dyrektora elbląskiego teatru ubiegało się siedmiu kandydatów, z których za najlepszego uznano dotychczasowego dyrektora Mirosława Siedlera. Zostanie on powołany na pięć lat.

Komisja konkursowa uznała, że Siedler przedstawił "najbardziej realną wizję funkcjonowania tej instytucji w warunkach remontu, który wkrótce ją czeka, oraz po zakończeniu modernizacji", a także przedstawił dobre pomysły dotyczące zdobywania zewnętrznych środków finansowania.

Siedler kierował tym teatrem w poprzednich sezonach artystycznych, ale jesienią zarząd województwa zdecydował, że nie przedłuży mu umowy bez rozpisania konkursu, ponieważ pojawiły się niejednoznaczne opinie o pracy Siedlera, a w zespole aktorskim były konflikty personalne.

Na czas trwania konkursu Siedler nie kierował elbląskim teatrem i - jak poinformowano we wtorek PAP w sekretariacie teatru - do czasu odebrania powołania na stanowisko dyrektora, Siedler nie będzie szefował placówce.

- Zespół pracuje jednak normalnie, był na wyjeździe w Rosji, szykuje się do nowej premiery - powiedziała PAP p.o. dyrektora Irena Tonkiewicz.

(-)
(PAP)
5 lutego 2014

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...