Mistrzowie Słowa na Twoim podwórku!

Teatr Gdynia Główna zaprasza na ostatnią odsłonę wyjątkowego projektu:

Ulica Mistrzów: Ulica im. Ryszarda Kapuścińskiego

Droga biegnąca między blokami na Zamenhofa i Opata Hackiego nie posiada nazwy, nie istnieje na mapie. Jednak Teatr Gdynia Główna ogłosił ją Ulicą Mistrzów! Jej patronami stali się już na jeden dzień mistrzowie literatury: Antoni Czechow i Stanisław Wyspiański, a 18-ego sierpnia rozebrzmieją na niej słowa Ryszarda Kapuścińskiego. Aktorzy zamienią bezimienny trakt w scenę i zagrają dla szczęśliwców fragmenty z "Cesarza" autorstwa mistrza reportażu. Jego teksty rozlegną się pod Waszymi oknami i balkonami, sztuka słowa stanie się na wyciągnięcie ręki. Udostępnimy Wam stroje teatralne, byście mogli przebrać się i przeżyć historie, o których usłyszeć można tylko na ulicy Kapuścińskiego.

18 sierpnia, g. 18:00 - 19:00 – zaprezentujemy fragmenty reportażu „Cesarz" Ryszarda Kapuścińskiego, a trakt zostanie na ten czas nazwany jego imieniem.

Wszystko to na wyciągnięcie ręki, pod Twoimi oknami i balkonami. 
Przyjdź, przebierz się za jedną z postaci, posłuchaj i przeżyj z nami niezwykłą przygodę.
Wstęp wolny!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/477399349330158/
Partnerzy projektu: Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni", Laboratorium Innowacji Społecznych.

„Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. Gdynia odNowa: Rewitalizacja obszaru Zamenhofa-Opata Hackiego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

___

"Ulica Mistrzów" to projekt zainspirowany topografią obszaru rewitalizowanego położonego pomiędzy ulicami Zamenhofa i Opata Hackiego w Gdyni oraz planowanymi i wdrażanymi zmianami przestrzennymi i społecznymi w tym rejonie. Projekt ma na celu integrację mieszkańców osiedla, docieranie do nowych odbiorców sztuki oraz umożliwienie korzystania społeczności lokalnej w wysokiej jakości ofercie kulturalnej bezpłatnie, w miejscu swojego zamieszkania. Założenia te będą realizowane poprzez nowatorskie teatralne akcje uliczne, podczas których bezimienny ciąg komunikacyjny pomiędzy blokami zmieni się w ulicę Mistrzów - raz w ulicę Antoniego Czechowa, kolejny raz w ulicę Stanisława Wyspiańskiego oraz następnie w ulicę Ryszarda Kapuścińskiego, na której aktorzy odgrywać będą fragmenty utworów wymienionych Mistrzów literatury. Na otwartej, nieteatralnej przestrzeni i w podwórkach przed blokami, akcje te będą mogły być oglądane zarówno z zaaranżowanej widowni, jak i z pobliskich okien. W ten sposób mamy nadzieję, zachęcić do aktywności osoby, które wcześniej nie angażowały się w życie społeczne osiedla, jak również oswajać nową widownię z językiem teatralnym oraz umożliwić wszystkim mieszkańcom uczestniczenie w ofercie kulturalnej Gdyni.

(-)
Materiał organizatora
11 sierpnia 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia