Młody OFF na OFF Kontrapunkcie

Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT

Młodzi oglądają i tworzą teatr niezależny − w domach kultury, szkołach, jako młodzieżowe grupy istniejących teatrów.

Każdy stary offowy wyjadacz też dostał kiedyś po raz pierwszy miskę teatralnej strawy – intrygujący spektakl czy wyczerpujące warsztaty. Co dzisiaj serwujemy młodzieży? Jaki teatr oglądają w swoich szkołach, na wycieczkach, w pobliskich teatrach? Jakie mają możliwości rozwoju swoich teatralnych pasji? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas Off Kontrapunktu na dwóch panelach dyskusyjnych pod wspólnym hasłem „Młody off". Oczywiście z udziałem młodzieży.

Wstęp wolny.

Organizatorzy: Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT, Zachodniopomorska Offensywa Teatralna, Ogólnopolska Offensywa Teatralna, Ośrodek Teatralny Kana

31 maja, godz. 17−19, Piwnica Kany (pl. Św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin)
Teatr dla młodzieży − tematy i środki

Podczas panelu zastanowimy się, co najbardziej interesuje młodzież w teatrze, a co wydaje się nudne. Czy i w jaki sposób spektakle młodzieżowe mogą poruszać tematy tabu? Jak konstruować przedstawienia − komplikować czy upraszczać? Gdzie sytuuje się teatr dla młodzieży między teatrem dla dorosłych a teatrem dla dzieci?

prowadząca: Dominika Bremer (teatrolożka)
paneliści: młodzież uczestnicząca w warsztatach, Przemysław Furdak (Teatr Układ Formalny), Grażyna Tabor (Teatr „Tetraedr"), Piotr Śnieguła (Teatr Brama, Teatr Spotkań Wielu)

1 czerwca, godz. 14−16, Piwnica Kany (pl. Św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin)
Alternatywne ścieżki edukacji teatralnej

Będziemy dyskutować o tym, jak młodzież może rozwijać swoje teatralne pasje. Czy są takie możliwości w szkołach? Jak wyglądają zajęcia teatralne w domach kultury? Jakie są alternatywne ścieżki edukacji teatralnej względem państwowych uczelni artystycznych? Co możemy zaoferować, a czego oczekiwałaby młodzież?

prowadząca: Paula Rudź (teatrolożka)
paneliści: młodzież uczestnicząca w warsztatach, Ida Bocian (Teatr Gdynia Główna), Anna Sadowska (Teatr Realistyczny), Maciej Dziaczko (Teatr Gliwicka 9a)

Warsztaty teatralne
W ramach projektu MŁODY OFF na OFF Kontrapunkcie odbędą się warsztaty prowadzone przez artystów Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej – Marka Kościółka, Daniela Jacewicza, Krzysztofa Gmitera. Młodzież z całej Polski będzie miała okazję nie tylko pracować z doświadczonymi instruktorami i pedagogami teatru, lecz także wymienić się doświadczeniami z rówieśnikami, wzbogacić umiejętności artystyczne i wypracować stanowisko do dyskusji w swojej sprawie.

(-)
Materiał organizatora
22 maja 2018

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia