Młodzi o sobie

"Good morning, lemings!" - reż. Anna Wesołowska

Teatr Śląski zaprasza 10 marca na spektakl "Good morning,lemings!" w reż. Anny Wesołowskiej w wykonaniu słuchaczy Studium Aktorskiego przy TŚ. Autor sztuki, Mateusz Branicki jest laureatem konkursu "Śląski Shakespeare".

Autorem spektaklu "Good morning,lemings!" jest młody (25 lat) utalentowany pisarz Mateusz Branicki. Tekst sztuki, jako scenariusz został nadesłany na Konkurs pt. "Śląski Shakespeare" organizowany raz w roku przez Fundację Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego i uzyskał pierwszą nagrodę. Sztuka opowiada o młodych ludziach konfrontujących ideę sukcesu z bezkompromisową nieraz codziennością. Bohaterowie natchnieni ideałami po ukończeniu studiów stają w wyścigu, po karierę, która wkrótce jak się sami przekonają niewiele ma wspólnego z koncepcjami obmyślanymi podczas beztroskich chwil na jednym z miejskich osiedli. Spektakl reżyseruje znana aktorka teatralna Anna Wesołowska, występują młodzi aktorzy ze Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim.

Pełna zaskakujących zwrotów akcji, tragikomedia z wielkim dystansem pozwala przyjrzeć się dzisiejszym czasom. Połączenie młody autor + młodzi wykonawcy daje zaskakujący efekt, ze sceny w stronę widzów buchnęła młodzieńcza energia.

Okazało się, że Pierwsza nagroda w Konkursie była trafiona.

10.03.2014, godz. 19.00, Scena w Malarni

Mateusz Branicki - Good morning, lemings
Autor: Mateusz Branicki
Reżyseria: Anna Wesołowska
Opracowanie muzyczne: Beata Przybylska
Opracowanie graficzne: Kuba Bergel
Obsada:
Adam Ender
Karol Gaj
Kasia Gajowniczek
Ola Fielek
Piotr Janiszewski
Arek Machel
Patryk Trzcionka
Producent:
Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, 2013

(-)
Materiał Teatru
10 marca 2014

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia