Młodzi twórcy w Imce

Współpraca z młodymi, zdolnymi twórcami teatralnymi

13 września w Teatrze Imka odbędzie się premierowy pokaz eksperymentalnego projektu teatralnego Triumf. Spektakl powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS, dzięki stypendium twórczemu uzyskanemu w ramach Funduszu Promocji Twórczości.

Autorem tekstu, odtwórcą głównej roli, oraz reżyserem spektaklu jest Yan Zmit, enfant terrible stołecznego teatru, młody twórca znany już z realizacji projektów takich jak "Stand-Up Tragedy", oraz "Krainer".

Historia składa się z serii scen w której poznajemy parę głównych bohaterów - nieuleczalnie chorego chłopaka, oraz opiekującą się nim dziewczynę. Podglądamy ich w czasie wykonywania codziennych czynności, przysłuchujemy rozmowom dotyczącym zarówno codziennych spraw, jak i tych ostatecznych, związanych ze śmiercią, przemijaniem, czasem, Bogiem, wiarą, czy życiem.

Yan Zmit:

"Umieranie nie dotyczy tylko ludzi starych. Umierają wszyscy. Niezależnie od wieku, płci, pochodzenia. Umierają piękni, młodzi i inteligentni. Kto by pomyślał... Umierają samotnie, albo w towarzystwie drugiej osoby, która prędzej czy później też umrze. Ci, którzy umierają, chcą umrzeć jak najszybciej. Ci, którzy żyją, chcą żyć jak najdłużej.

"Triumf", to historia o życiu i o śmierci, ale jednak bardziej o życiu niż o śmierci."

Reżyser zaprosił do pracy nad spektaklem młodych aktorów, absolwentów Akademii Teatralnej. Muzyką zajmie się Radek Rutkowski znany między innymi ze współpracy z zespołem Mięśnie.

"Triumf", to multimedialny projekt teatralny, który rozwija się zarówno na scenie, jak i za pośrednictwem serwisu Facebook, gdzie udostępniane są filmy, elementy dziennika prób, oraz notatki twórców.

strona spektaklu: https://www.facebook.com/pages/Triumf/175312029314246

http://www.teatr-imka.pl/triumf,471895,2013_09_13,1900.html

(-)
Materiał Teatru
5 września 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia