Młodzi z pasją działają aktywnie

w ramach ogólnopolskiego projektu "Równać Szansę 2012"

Grupa uczniów z gminy Jeżowe wzięła udział w wyjeździe do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu "Młodzi z pasją działają aktywnie".

Jest to projekt realizowany przez Centrum Realizacji Inicjatyw Animus w Jeżowem, w ramach Ogólnopolskiego Programu "Równać Szansę 2012". Jego uczestnikami są uczniowie Zespołu Szkół w Jeżowem, Publicznego Gimnazjum w Jeżowem oraz Zespołu Szkół w Cholewianej Górze. Wraz z uczniami do teatru pojechali koordynator projektu Robert Bednarz oraz opiekunowie Elżbieta Rogala i Grzegorz Kołodziej.

- Podczas wyjazdu do teatru grupa młodych ludzi, wraz z opiekunami, obejrzała spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza" [na zdjęciu] w reżyserii Jana Szurmieja - opowiada uczestniczka projektu Angelika Hurej-Dyrcz. - Licealiści i gimnazjaliści mieli możliwość poznania życia aktorów za kulisami, a także nadarzyła się okazja, by porozmawiać z aktorkami grającymi główne role w spektaklu, między innymi z Joanną Baran i Małgorzatą Pruchnik.

Aktorki opowiedziały uczestnikom projektu o swojej pracy, najzabawniejszych przeżyciach i wpadkach scenicznych. Uczestnicy projektu podzieleni są na trzy grupy: teatralną, literacką i dziennikarsko-fotograficzną. Wyjazd do teatru był interesujący dla każdej z nich.

- Każdy z uczestników projektu miał możliwość zdobycia nowych umiejętności, z czego z pewnością jego uczestnicy są bardzo zadowoleni - dodaje Angelika Hurej-Dyrcz. - Spektakl pozostawił wiele dobrych emocji i wrażeń. A to dopiero przedsmak wszystkich działań objętych projektem.

(-)
Nowiny Gazeta Codzienna
14 grudnia 2012
Portrety
Jan Szurmiej

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...