Moc atrakcji dla wszystkich dzieci

Międzynarodowy Dzień Dziecka - Opera i Filharmonia Podlaska

Moc atrakcji dla wszystkich dzieci - tych najmłodszych i najstarszych - przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka.

W Operze będzie można spotkać strażaków, obejrzeć spektakl "Studnia" i posłuchać pięknej muzyki przeplatanej opowieściami Adam Wajraka.

Już w najbliższą niedzielę w Operze i Filharmonii Podlaskiej będziemy wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka. Oto harmonogram wydarzeń planowanych na 1 czerwca:

O godzinie 11.00 spektakl "Studnia"

Scenariusz spektaklu "Studnia" powstał w oparciu o baśń Hansa Christiana Andersena. 17 żab, 17 kur, 2 koguty, kot i gąsienica opowiedzą historię o przyjaźni. W przedstawieniu wykorzystano elementy teatru cieni, który jest grany na dużym ekranie o wielkości 3,5m x 5m. W widowisku biorą udział dzieci z grup teatralnych MiniAmulet z WOAK w Białymstoku.

Instruktorem oraz autorem przedstawienia jest Małgorzata Sienkiewicz.

Miejsce: Scena Kameralna, ul. Odeska 1, bilety: 7zł normalny, 5zł ulgowy

Między 12.00 i 15.30 Straż Pożarna na Odeskiej, czyli Dzień Dziecka pełen Gorących Atrakcji

Strażacy nie tylko zaprezentują swój sprzęt, ale też przeprowadzą pokazowe akcje ratownicze i ewakuacyjne. Zobaczyć będzie można m.in. jak wygląda poprawnie wykonana pierwsza pomoc, czy symulację ewakuacji w pożarze. Nie zabraknie kaskaderów, a miejsce wydarzeń zobowiązuje także do pojawienia się akcentów muzycznych.

Wydarzeniom towarzyszyć będą quizy i zawody z atrakcyjnymi nagrodami.

Miejsce: Plac przed wejściem głównym OiFP, Wstęp wolny

16.00 Koncert familijny: Muzyczny Świat Zwierząt z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka z udziałem Adama Wajraka

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Grzegorza Berniaka, wraz z pianistkami Kariną Komenderą i Anną Krzysztofik-Buczyńską, wykonają słynny "Karnawał zwierząt" ("Le Carnaval des animaux") C. Saint-Saënsa.

Podczas koncertu wystąpi także znany miłośnik przyrody - Adam Wajrak, który swoimi barwnymi opowieściami, wprowadzi gości w niesamowity świat zwierząt.

Miejsce: Amfiteatr OiFP, ul. Odeska 1, bilety: 35zł normalny, 28zł ulgowy, 20zł studencki, 15zł szkolny, 15zł wejściówka normalna, 10zł wejściówka ulgowa.

(-)
Materiał Opery
29 maja 2014

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia

"Odlot" - reż. Anna Au...
Anna Augustynowicz
Tytułowy Odlot nie jest jednak tylko ...