Mojżesz w Piekarni

"Mojżesz" - reż. Tomasz Węgorzewski - Teatr w podziemiu we Wrocławiu

30 listopada w Piekarni - Centrum Sztuk Performatywnych odbędzie się prapremiera "Mojżesza" w reżyserii Tomasza Węgorzewskiego. Spektakl to koprodukcja Teatru Polskiego w podziemiu, Instytutu Grotowskiego i Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Swoją ostatnią rozprawę naukową Zygmunt Freud poświęcił postaci Mojżesza, mitycznemu wyzwolicielowi Izraelitów i twórcy judaizmu, uznawanemu za proroka także przez chrześcijaństwo oraz islam. Szczególne zainteresowanie, jakim na kilka miesięcy przed śmiercią Freud obdarzył Mojżesza, wynika z rozpoznanego przez siebie podobieństwa między własną biografią a legendarnym żywotem patriarchy. Jednak Ziemia Obiecana, do jakiej przywiódł nas Freud, nie jest krainą pełnej wolności i całkowitego szczęścia. Psychoanaliza nie wyjaśnia wszystkich zjawisk psychicznych i nie oferuje skutecznych metod uzdrawiania wewnętrznych konfliktów i uśmierzania duchowego cierpienia. W świecie skompromitowanych Kościołów i upadku autorytetów religijnych z całą mocą odradza się dzisiaj niewiarygodna potrzeba wiary.

W naszym spektaklu grupa współczesnych badaczy poszukuje nowych praktyk duchowych. Odwołując się do mitu Mojżesza i postaci Freuda, eksplorujemy temat potencjalnego przełomu duchowego oraz wizji nowej Ziemi Obiecanej. Czy w dzisiejszym świecie istnieje ktoś lub coś poza nami samymi, kto jest w stanie nas do niej zaprowadzić?

Gramy: Centrum Sztuki Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Ceny biletów: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy
Bilety do nabycia:
na ekobilet.pl
na godzinę przed spektaklem w PIEKARNIA Centrum Sztuk Performatywnych

Spektakl to koprodukcja: Teatr Polski - w podziemiu / Polski Theatre in the underground (Fundacja Teatr Polski - TP dla Sztuki), Instytut Grotowskiego we Wrocławiu, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Spektakl współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego

___

30 listopada 2019, godz. 19.00
1 grudnia 2019, godz. 19.00
2 grudnia 2019, godz. 19.00
Miejsce: PIEKARNIA Centrum Sztuk Performatywnych, ul. Księcia Witolda 62-70, Wrocław
Bilety:
Ceny biletów: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy. Bilety do nabycia: na ekobilet.pl, na godzinę przed spektaklem.

(-)
Materiał organizatora
28 listopada 2019

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...