Monodram o Charliem Chaplinie nagrodzony na festiwalu w Lublinie

"Być jak Charlie Chaplin" - reż. Mateusz Deskiewicz - Teatr Gdynia Główna

Mateusz Deskiewicz aktor Teatru Muzycznego w Gdyni zdobył nagrodę na 13. Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie, za profesjonalny warsztat aktorski w monodramie "Być jak Charlie Chaplin".

 

Spektakl jest aktorską próbą zmierzenia się z legendą kina niemego. Oryginalny scenariusz napisany przez Piotra Wyszomirskiego konfrontuje osobę i twórczość Chaplina z kondycją dzisiejszego artysty. Autor za medium i partnera nieprzypadkowo wybrał aktora teatru muzycznego. Monodram jest wulkanem energii, w którym Mateusz Deskiewicz prezentuje pełen wachlarz swych umiejętności: tańczy, śpiewa, wzrusza, rozśmiesza i prowokuje do refleksji. Opracowanie muzyczne całości przygotował Artur Guza, film wideo Łukasz Czerwiński, a spektakl wyreżyserowali razem Piotr Wyszomirski i Mateusz Deskiewicz.

Festiwal Teatrów Niewielkich jest festiwalem teatru jednego aktora odbywającym się cyklicznie w Lublinie od 2005 r., jest też jednym z ważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. W trakcie festiwalu prezentowane są przedstawienia wybitnych artystów oraz młodych i nowatorskich twórców jednego aktora.

Monodram „Być jak Charlie Chaplin" swoją premierę miał w grudniu 2014 roku w Teatrze Gdynia Główna i od tego czasu z powodzeniem prezentowany był na różnych festiwalach, konkursach i przeglądach m. in. w Łodzi, Koszalinie, Olsztynie, Toruniu, Dobrym Mieście czy na Helu. W maju tego roku spektakl reprezentował Polskę na „Armmono" One Man Show International Festival w Erywaniu (Armenia).

13. Festiwal Teatrów Niewielkich odbywał się w dniach 1-3 lipca 2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

(-)
Materiał Teatru
6 lipca 2017

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia