Monodram o Janie Karskim

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza 9 października o godz. 19 na monodram "Zupa rybna w Odessie", w wykonaniu Sebastiana Rysia, aktora Teatru im. Szaniawskiego w Płocku.

Spektakl przedstawia postać tajnego emisariusza z nowej perspektywy, stawia pytania o zasadność misji Karskiego, drąży temat obojętności świata na jego raporty.

Kim był Jan Karski? Kim byłby Jan Karski gdyby No właśnie, gdyby mu się udało?W tym świecie innego porządku, gdzie w restauracji w Odessie mówi się po Polsku, w świecie, który nigdy nie powstał nadal byłby bohaterem. Tylko inaczej, bardziej. Byłby gwiazdą! Ikoną! Prawdziwym meta bohaterem! Takim, którzy dziś już się nie rodzą. A jeśli nawet to nigdy nie mają szans tego udowodnić.

Świat dramatu "ZUPA RYBNA W ODESSIE" to świat, w którym blizny Karskiego naprawdę zasługują na miano blizn wolności. W którym fakt ten jest niepodważalny. Udało się! To dzięki niemu miliony żyjących to dziś niedoszłe ofiary holokaustu. Czy tak jest lepiej? W obu rzeczywistościach dopełnił się plan. Raz boski, raz człowieka. Który jest tym właściwym? (Sebastian Ryś)

scenariusz: Szymon Bogacz

reżyseria: Julia Mark

występuje: Sebastian Ryś

BILETY

20 PLN (normalny) 10 PLN (ulgowy)

(-)
Informacja Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego
9 października 2014

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...