Monosytuacje gościnnie we WTW

Instytut Grotowskiego zaprasza - "Monosytuacje"

6 marca Instytut Grotowskiego rozpoczyna czwartą edycję cyklu małych form teatralnych "Monosytuacje". W programie trzy spektakle, które zostaną zaprezentowane gościnnie na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

W ramach "Monosytuacji" swoje spektakle zaprezentują: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska i Kamila Klamut. Cykl rozpocznie się 6 marca o godz. 18:00 (kolejne pokazy tego samego dnia o 20:30 oraz 7 marca o 19:00) spektaklem "Linatendu" w wykonaniu Anny Krotoskiej. Będzie to opowieść o bólu i stracie, wyreżyserowana przez aktorkę Alexandrę Kazazou.

Spektakl został nagrodzony na Wrocławskich Spotkaniach Teatru Jednego Aktora 2014.

Od 9 do 11 marca o godz. 19:30 będzie można ponownie zobaczyć spektakl "Sprzedam" Małgorzaty Szczerbowskiej w reżyserii Szymona Kaczmarka. Inspiracją do napisania scenariusza spektaklu były wykłady w ramach kursu wiodącego "Stulecie aktorów. Sztuka aktorska w teatrze Zachodu między XIX a XXI wiekiem" Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań realizowanego w Instytucie Grotowskiego w roku akademickim 2013/2014. Małgorzata Szczerbowska zachęca: "Sprzedam to spektakl, w którym jedna aktorka identyfikuje w sobie różne kobiety. To historie, które każdego dnia pojawiają się na internetowych portalach. Fanka RPG, kulturystka, pilotka UAV czy kobieta, która śledząc istnienie Boga, samotnie podróżuje przez świat. Aktorka przymierza je do siebie i próbuje w sobie oswajać, zadaje pytania i szuka odpowiedzi. Sprzedam to forma interaktywna, to dialog z widzem i próba komunikacji wzajem".

Ostatnim spektaklem prezentowanym podczas "Monosytuacji" będzie "Camille" *na zdjęciu) w wykonaniu Kamili Klamut, aktorki Teatru ZAR, towarzyszyć jej będzie Ewa Pasikowska. Spektakl był prezentowany podczas poprzednich edycji małych form teatralnych. Współautorką spektaklu jest Mariana Sadovska. "Camille" to historia inspirowana życiem Camille Claudel, rzeźbiarki, która ostatnie trzydzieści lat swego życia spędziła w zakładzie psychiatrycznym. Spektakl będzie można zobaczyć 12 i 14 marca o godz 19:00 oraz 13 marca o godz. 18:00.

Wszystkie przedstawienia powstały w ramach rezydencji artystycznych w Instytucie Grotowskiego i zaprezentowane zostaną zaprezentowane we Wrocławskim Teatrze Współczesnym (Mała Scena, ul. Rzeźnicza 12).

Bilety (15 zł) do nabycia na portalu Biletin oraz w sekretariacie Instytutu Grotowskiego (rezerwacja i sprzedaż: sekretariat@grotowski-institute.art.p,l tel. 71 34 45 320). Dodatkowo w Sekretariacie Instytutu Grotowskiego można nabyć karnet na 3 spektakle w cenie 35 zł.

(-)
Materiał Instytutu
26 lutego 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...