Motywy hiszpańskie i Kantor

"Motywy hiszpańskie..." - Centrum Scenografii Polskiej - Katowice

Centrum Scenografii Polskiej, oddział Muzeum Śląskiego, zaprasza 29 kwietnia na spotkanie towarzyszące wystawie "Szalony Hidalgo w świecie utopii. Motywy hiszpańskie w dziełach scenografów"

Spotkanie "Motywy hiszpańskie w sztuce Tadeusza Kantora" odbędzie się 29 kwietnia o godz. 17. Prowadzenie dr Katarzyna Osińska. Wstęp wolny.

Zapraszamy do spotkania z twórczością Tadeusza Kantora, jednego z najwybitniejszych artystów teatru, który w swej twórczości często sięgał do sztuki hiszpańskiej. Nazwany "najbardziej światowym z polskich twórców i najbardziej polskim z artystów światowych" stał się symbolem polskiej awangardy XX wieku.

Informacje o prowadzącej


dr Katarzyna Osińska - filolog rosyjski, pracownik naukowy w Instytucie Slawistyki PAN w Warszawie. Zajmuje się teatrem rosyjskim XX wieku, a w szczególności jego studyjnym nurtem. Jest autorką takich książek jak "Leksykon teatru rosyjskiego XX wieku" (1997) oraz "Studio w rosyjskiej kulturze teatralnej XX wieku. Wybrane zagadnienia" (1997). Jej praca "Teatr rosyjski XX wieku wobec tradycji" została uznana przez Sekcję Krytyków Teatralnych Polskiego Ośrodka ITI za książkę roku.

(-)
Materiały Organizatorów
27 kwietnia 2011
Portrety
Tadeusz Kantor

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia