Mrożek we Współczesnym

Sławomir Mrożek gościem w Teatrze Współczesnym

1 października o godz. 19.00 gościem Wydawnictwa Literackiego i Teatru Współczesnego w Warszawie będzie Sławomir Mrożek, który przybędzie z okazji wydania jego korespondencji z Adamem Tarnem oraz zapowiedzi rychłego wydania jego Dzienników z lat 60. i 70. W kasie teatru można otrzymać bezpłatne wejściówki (ilość miejsc ograniczona).

W Teatrze Współczesnym zaprezentowane zostana fragmenty obu tych fascynujących publikacji oraz odbędzie się pokaz Teatru Telewizji z 1962 roku:

Sławomir Mrożek "Męczeństwo Piotra Ohey`a" w reżyserii Erwina Axera, w doborowej obsadzie aktorskiej - Henryk Borowski, Wanda Łuczycka, Tadeusz Fijewski, Ignacy Gogolewski, Aleksander Dzwonkowski , Marta Lipińska, Wiesław Michnikowski, Witold Skaruch, Marian Friedmann, Bohdan Łazuka.

Ten pokaz spektaklu TVP będzie jednocześnie zapowiedzią i zaproszeniem na poniedziałkowe spotkania z okazji 60-lecia Teatru Współczesnego, które będą trwały przez cały sezon 2009/2010, układając się w dwa cykle - " Z archiwum "W" i "Współczesny" w Teatrze TVP.


Materiał nadesłany
1 października 2009

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...