Musical dla najmłodszych

"Julka i Kulka" - reż: A. Czekierda, J. Wojewódzka - Teatr Małego Widza

7 stycznia w Teatrze Małego Widza premiera pierwszego w Polsce tanecznego spektaklu dla najmłodszych

"Julka i kulka" to piękny, poetycki spektakl o emocjach, które towarzyszą dziecku w poznawaniu świata. Tyle barw i odcieni mają małe dziecięce radości i smutki A świat - jest taaaaki wielki! I po brzegi wypełniony cudami. Dlatego tak fascynuje, ciekawi, inspiruje, mimo że często bywa niezrozumiały i trudny. Kiedy się patrzy na świat oczami dziecka nic nie jest takie oczywiste. Nic nie jest skończone i dokonane, bo dzieci to mali odkrywcy i eksperymentatorzy. Mamo! Tato! Spójrzcie ile rzeczy potrafi moja piłka - turla się , toczy i odbija, można ją podrzucać i łapać, można ją przytulić i pogłaskać. Można się na nią gniewać i złościć, cieszyć się, kiedy jest i smucić, kiedy jej nie ma.

"Julka i kulka" to pierwszy w Polsce taneczny spektakl dla dzieci od 1. roku życia.

Na scenie fantastyczna Justyna Banasiak, tancerka i gimnastyczka artystyczna, która reprezentowała Polskę na Olimpiadzie w Atenach. Muzykę skomponowała i wykonuje na żywo Izabela Lamik, niezwykle utalentowana wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Twórcą choreografii jest Julita Wojewódzka, tancerka i uwielbiany przez dzieci pedagog warszawskiej szkoły baletowej.

Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda Choreografia i reżyseria: Julita Wojewódzka Występują: Justyna Banasiak oraz Izabela Lamik Opracowanie muzyczne: Izabela Lamik Scenografia i kostiumy: Agnieszka Czekierda Reżyseria światła: Sebastian Kozioł Czas trwania: 30 min + 15 wspólnej zabawy.

(-)
Materiały Teatru
13 grudnia 2011

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...