Musical i moda, czyli, Romeo i Julia śpiewająco

Polsko-niemiecki musical w Schwedt

Gorąco przyjęła publiczność sobotnią premierę musicalu "Romeo i Julia" na scenie Uckemarkische Buhnen w Schwedt, zrealizowanego we współpracy z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą.

Reżyserował Reihard Simon, w rolach głównych wystąpili Nadine Assman (Julia) i Wojciech Daniel (Romeo).

Rzecz dzieje się oczywiście w Weronie, tyle że wrogość dzieli dwa wielkie domy mody - Montekich i Kapuletów. Romeo, syn Motenkich, poznaje na rodzinnym święcie Julię, córkę Kapuletów, i zakochuje się. Ona odwzajemnia miłość...

Scenariusz napisał Jan Kirsten, muzykę - Uli Herrmann-Schroedter, a choreografię opracowała Eliza Hołubowska.

Na scenie gra prawie czterdzieścioro aktorów. Wśród nich m.in.: Rafał Kozok(Benvolio), Dirk Weidner (Mercutio), Bartek Forster i Mateusz Kaczanowski (Abraham i Baltazar, przyjaciele Romea), Iga Grzywacka i Katarzyna Kunicka (Lukrecja i Klaudia, przyjaciółki Julii), Ireneusz Rosiński (Lorenco). Oprawę muzyczną zapewnia zespół Takayo z Lipska, od lat współpracujący z teatrem w Schwedt.

Spektakl grany jest w dwóch językach, niemieckim i polskim. Następne przedstawienia: 19 października (godz. 19.30), 9 listopada (godz. 19.30), 10 listopada (godz. 15). W maju 2014 musical będzie pokazany we Frankfurcie nad Odrą.

Szczegóły i bilety: www.theater-schwedt. de (strona internetowa także w języku polskim).

(b.t.)
Kurier Szczeciński
11 października 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia