Musical Jesus Christ Superstar wraca na scenę opery

„Jesus Christ Superstar” - reż. reż. Jakub Wocial - Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku

W czwartek, 6 sierpnia OiFP rozpoczyna sprzedaż biletów na jesienne spektakle musicalu „Jesus Christ Superstar” A. Lloyda Webera. Autorami inscenizacji są Jakub Wocial i Santiago Bello. W sumie od 19 września odbędzie się 15 spektakli przy okrojonej o połowę widowni.

Musical to historia ostatnich dni życia Jezusa, wypowiedziana językiem rock opery i geniuszu autora „Upiora w Operze", który połączył symfoniczne brzmienie opery z magnetyczną mocą i niespożytą energią rocka. Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu siedmiu dni przed ukrzyżowaniem Jezusa i ukazana jest z bardzo bliskiej, ludzkiej perspektywy.

Twórcy przedstawienia, Jakub Wocial i Santiago Bello, zawarli w nim przesłanie moralne otwarte na każdego. Przejmujące songi, pełna symboli scenografia, wspaniała muzyka, choreografia i aktorstwo poruszają do głębi i zmuszają do refleksji.

- Przeniesiemy się wspólnie w atmosferę, z jednej strony – ostatnich dni Nazarejczyka, z drugiej – w czas, kiedy partię tytułową śpiewał Ian Gillian, wokalista grupy Deep Purple, a płyta zapowiadająca musical zdobywała oszałamiającą popularność - zapowiada Joanna Dolecka z opery.

Musical to jednak przede wszystkim ludzie go tworzący, czyli obsada, a ta jest złożona z młodych talentów. Białostocka inscenizacja, także ze względu na ogromne możliwości techniczne sceny, ani na chwilę się nie zatrzyma i nie zwolni tempa, porwie nas muzyką, akcją, wzruszeniem.

- Sprzedajemy bilety na połowę widowni, usadzamy w tzw. szachownicę, co drugie siedzenie (reżim COVID), czyli 377 miejsc - informuje Dolecka.

Jerzy Doroszkiewicz
Kurier Poranny online
7 sierpnia 2020

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia