Musical na sylwestra

"Siostrunie" - reż. Maciej Korwin - Teatr Powszechny w Radomiu

"Siostrunie" amerykańskiego pisarza i autora tekstów piosenek Dana Goggina w reż. Macieja Korwina to najnowsza propozycja Teatru Powszechnego. Premiera w sylwestrowy wieczór.

«"Siostrunie" to - zdaniem kierownika literackiego radomskiego teatru Anny Kulpy - propozycja typowo karnawałowa, która gwarantuje widzom bardzo dobrą zabawę.

- To spektakl, w którym jest sporo muzyki, mnóstwo zabawy i dobrego humoru, ale też nie brakuje refleksji o starych życiowych prawdach, np. szacunku dla innych - podkreśla Kulpa.

Bohaterkami sztuki Dana Goggina są siostry zakonne, które decydują się wystąpić w zaimprowizowanym show, by zdobyć pieniądze na pochówek sióstr zmarłych na skutek kulinarnych eksperymentów jednej z nich.

Twórcą musicalu "Siostrunie" jest amerykański pisarz, autor tekstów dla teatrów muzycznych i reżyser Dan Goggin (ur. 1943). Napisał on muzykę, libretto i teksty piosenek. Po raz pierwszy spektakl wystawiono w 1985 roku w Nowym Jorku. Sztukę przetłumaczono na 21 języków i wystawiono w kilkudziesięciu państwach.

(-)
PAP
30 grudnia 2010

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...