Musical o Czerwonym Kapturku

"Czerwony Kapturek" - reż. Waldemar Wolański - Teatr Groteska w Krakowie

Teatr Groteska wraca po wakacjach. Teatralny rok szkolny najmłodsi zaczną od "Czerwonego Kapturka". Najbliższe spektakle w niedziele 2 i 9 września.

Historię Czerwonego Kapturka na wylot znają dzieci i dorośli. Mała dziewczynka wyposażona w koszyczek z lekarstwami i smakołykami idzie odwiedzić chorą babcię. Na swojej drodze napotyka wilka, który najpierw zdobywa jej zaufanie, a potem bez skrupułów pożera razem z babcią. Szczęśliwie wszystko dobrze się kończy.

- Proponowana przez nas wersja popularnej historii to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci, który - mamy nadzieję - będzie świetną okazją do zabawy także dla rodziców. Śmiejemy się z satyrycznie ukazanych postaci: raz są to lalki z kończynami z gumy, które można rozciągać w nieskończoność, a raz aktorzy przebrani w zabawne kostiumy. Piosenki są przeplatane dialogami oraz interakcją z publicznością. Dynamiczny, rytmiczny i niezwykle wesoły spektakl sprawi, że przez ponad godzinę teatralnej zabawy zapomnimy o rzeczywistości - mówi Waldemar Wolański, reżyser spektaklu.

W rolach głównych: Monika Filipowicz (Czerwony Kapturek), Małgorzata Hachlowska (Matka), Małgorzata Brożonowicz (Babcia), Maja Kubacka (Wiewiórka), Marek Karpowicz (Wilk), Andrzej Kopczyk (Gajowy) i Lech Walicki (Gil).

"Czerwonego Kapturka" obejrzymy w pierwsze dwie niedziele września o godz. 11 i 13 w Sali Kopułowej teatru Groteska (Skarbowa 2). Bilety w cenie 18-28 zł do nabycia na stronie groteska.pl.

Marta Gruszecka
cojestgrane.pl
31 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia