Musical o małżeństwie

"I do! I do!" - reż. Karolina Szymczyk-Majchrzak - Teatr Rampa w Warszawie

Zapraszamy Państwa na rewelacyjny amerykański musical, wystawiany na Broadwayu prawie 600 razy, a w całych Stanach Zjednoczonych grany był na przestrzeni ponad dwudziestu lat. O ówczesnym sukcesie przedstawienia zadecydowały (obok gry aktorów) rewelacyjne libretto i teksty autorstwa Toma Jonesa oraz poruszająca muzyka orkiestrowa Harveya Schmidta.

Spektakl w piękny i zabawny sposób opowiada historię pięćdziesięciu lat wspólnego życia przeciętnego amerykańskiego małżeństwa. Tak skonstruowana fabuła przedstawienia sprawia, że każdy z nas – bez względu na wiek – może doszukać się epizodów znanych z własnych doświadczeń. Wyjątkowości naszej propozycji dodają kapitalne teksty piosenek Toma Jonesa w  tłumaczeniach Antoniego Marianowicza i Janusza Minkiewicza oraz muzyka Harveya Schmidta w nowych aranżacjach muzycznych Janusza Butryma.

Słowo od reżysera:
Ponoć idealne małżeństwo stanowiliby głuchy mężczyzna i ślepa kobieta...
„I do! I do!" mogłoby potwierdzać tę teorię. Bohaterowie sztuki – Anna i Michał nie są idealni, a ich małżeństwo przechodzi wszystkie możliwe fazy: począwszy od euforii, a skończywszy na zwątpieniu. Jednak mimo wzlotów i upadków łączy ich jedno - kochają się. Czasem „za”, a czasem „pomimo”. Sztuka jest do bólu prawdziwa i to czyni ją tak atrakcyjną. Każdy z nas może dopatrzeć się w niej scen żywcem wziętych z własnego związku. A wszystko jest podane w dowcipny, a zarazem wzruszający sposób. Jeśli do tego ten smakowity kąsek zanurzymy w przepysznym muzycznym sosie, otrzymamy półtorej godziny prawdziwej uczty dla duszy.

Oprac. GG
Materiały Teatru
7 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia