Musicalowa historia młodego Diego de la Vegi

"Zorro" - reż. Jacek Bończyk - Teatr Rozrywki w Chorzowie

W najbliższą niedzielę w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbędzie się premiera familijnego musicalu "Zorro" w reżyserii Jacka Bończyka. W każdych czasach ludzie tęskną za superbohaterami - przekonują twórcy spektaklu.

Obsada musicalu składa się z kilkunastu aktorów, którym będzie towarzyszył zespół wokalny i baletowy. W tytułowej roli wystąpi Maciej Kulmacz - absolwent wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Białymstoku. Na scenie zadebiutował w spektaklu dyplomowym "Niewina" w reżyserii Pawła Miśkiewicza. Członkiem zespołu aktorskiego chorzowskiego teatru jest od września.

W każdych czasach, dobrych i złych, w czasach szarych, już zapomnianych i tych dzisiejszych - kolorowych i zabieganych, ludzie tęsknią za swoim superbohaterem. Tak było, jest i będzie. I dlatego opowieść o szlachetnym Zorro porywa nasze serca niezależnie od wieku. Prawdziwa legenda powraca" - przekonują twórcy przedstawienia o przygodach Zorro.

Historia osadzona jest w XIX wieku. Przedstawia młodego Diego de la Vegę, wracającego po latach nauki do rodzinnego domu w Kalifornii. Nad miastem zapanował drwiący sobie z prawa i uciskający mieszkańców komendant Monastario. Diego szczęśliwie znajduje skrzynię, dzięki której po zmierzchu zamienia się w Zorro. Jako słynny bohater w masce lisa i ze szpadą w dłoni staje w obronie uciśnionych mieszkańców miasta walcząc na wszelkie sposoby z niesprawiedliwym komendantem. Jego sprzymierzeńcami są koń Tornado, sługa Bernardo i piękna Esmeralda.

Reżyserem i autorem libretta jest zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Rozrywki Jacek Bończyk. Muzykę - kompozycje, aranżacje, nagrania - stworzył Zbigniew Krzywański, znany m.in. z zespołu Rapublika. Autorką choreografii jest Inga Pilchowska.

(-)
Materiał Teatru
14 listopada 2018
Portrety
Jacek Bończyk

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia