Musicalowe przeboje na scenie

"Hair" i "High School Musical" - Gliwicki Teatr Muzyczny

Galt MacDermot, "Hair", musical w 2 aktach. High School Musical, musical w 2 aktach

Galt MacDermot, "Hair", musical w 2 aktach

Wraz z premierą „Hair” w 1968 roku na amerykański Broadway z impetem wkroczył rock. Rewolucja dzieci kwiatów, hippisi oraz niespotykana przedtem w teatrze tematyka: rasizm, narkotyki, homoseksualizm, wolna miłość – o wszystkim tym mówił, krzyczał i śpiewał długowłosy zespół, jakby mimochodem opowiadając historię Claude’a, rozerwanego między chęcią walki z establishmentem a pragnieniem wypełnienia narzuconego przez społeczeństwo obowiązku. „Hair” działa jednak na widzów nie tylko siłą przekazu, ale i rewelacyjną muzyką, na którą składają się takie przeboje, jak: „Aquarius”, „Manchester”, „England” czy finałowe „Let the Sunshine In”. W Gliwickim Teatrze Muzycznym „Hair” wyreżyserował Wojciech Kościelniak, czołowy polski reżyser musicalowy. W spektaklu występują młodzi aktorzy wyłonieni w castingu, którym towarzyszy m.in. Nick Sinckler, piosenkarz, popularny m.in. dzięki udziałowi w programie „Fabryka gwiazd”.

Występują: Aleksandra Adamska, Karolina Adamska, Wioletta Białk, Sara Chmiel, Anna Jakiesz-Błasiak, Oksana Pryjmak-Malczyńska, Danuta Rondzisty, Marta Świątek, Tomasz Białek, Mateusz Cieślak, Nick Sinckler, Andrzej Skorupa, Rafał Szatan, Łukasz Szczepanik, Adrian Wiśniewski, Marcin Wojciechowski i in.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 40 min., 1 przerwa

20–23 października 2010 /środa–sobota/ godz. 18.30
24 października 2010 /niedziela/ godz. 18.00
scena GTM przy Nowym Świecie

High School Musical, musical w 2 aktach

Największy telewizyjny przebój wszech czasów nareszcie na polskiej scenie! W liceum East High pojawia się nowa uczennica – Gabriella Montez. Trafia tam na znajomego – kapitana drużyny koszykówki Troya Boltona, którego spotkała przypadkiem podczas niedawnego wyjazdu na ferie. Czy między liderem Basketów a nadzieją licealnych Mózgowców coś zaiskrzy? Czy zdecydują się – ku przerażeniu Sharpay i Ryana, gwiazd szkolnych Performów – na udział w castingu do musicalu skomponowanego przez nieporadną Kelsi?

„High School Musical” przebojem zdobył najpierw widownię małego ekranu, a później szczyty amerykańskich i światowych list przebojów. Odtwarzający w filmie główne role Vanessa Hudgens i Zac Efron to dziś największe młodzieżowe gwiazdy w całym show-biznesie. Trzecia część perypetii Gabrielli i Troya jako pierwszy musicalowy hit telewizyjny odniosła gigantyczny sukces kinowy. Od kilku lat triumfy w Ameryce i w Europie święci również teatralna wersja „High School Musical”. Sukcesem okazała się także w Polsce, dzięki spektaklowi Gliwickiego Teatru Muzycznego, o którym recenzentka „Gazety Wyborczej” pisała, że „wbija w fotel i zwala z nóg”. Grają w niej młodzi artyści wyłonieni w ogólnopolskim castingu, przeprowadzonym przy ogromnym zainteresowaniu mediów.

Baw się z „High School Musical” w Gliwickim Teatrze Muzycznym!
Występują: Sara Chmiel, Marta Florek, Agnieszka Mrozińska, Wiktoria Trynkiewicz, Paulina Wojtowicz Ali Al-Ani, Mateusz Cieślak, Michał Korzeniowski, Daniel Malchar, Andrzej Skorupa, Rafał Szatan i in.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 10 min., 1 przerwa

25 i 26 listopada 2010 /czwartek i piątek/ godz. 9.30 i 12.00
27 listopada 2010 /sobota/ godz. 15.00 i 18.30
28 listopada 2010 /niedziela/ godz. 14.30 i 18.00
scena GTM przy Nowym Świecie

Kinga Knapik
Materiały Teatru
9 października 2010

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia