Musicalowo i kabaretowo na Plaży

"Balladyna’ 68 " - reż. Piotr Kosewski - Teatr na Plaży

Teatr na Plaży zaprasza 13 i 14 grudnia na kolejne dwa spektakle musicalowo-kabaretowej "Balladyny'68" wg duetu Jeremi Przybora/ Jerzy Wasowski w reż. Piotra Kosewskiego. Tylko dziś i jutro wszystkie bilety na piątkowy spektakl po 15 zł.

"Balladyna '68" to historia bohaterki dramatu Słowackiego, opowiedziana na nowo przez duet Wasowski-Przybora (Kabaret Starszych Panów) z charakterystycznym dla nich przymrużeniem oka.

Jeremi Przybora "spłycił i skrócił" dzieło wieszcza, dla tych, którzy "nie czytali, a chcieliby poznać to jedno z arcydzieł naszej literatury dramatycznej". Libretto z muzyką Jerzego Wasowskiego tworzy nową, kabaretową formę, którą sami autorzy ironicznie nazwali "muzykałem".

O reżyserze:

Piotr Kosewski- Absolwent Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim, specjalności Musical. Brał udział w licznych koncertach i spektaklach, m.in. w musicalu "Wonderful Town" L.Bernsteina w reż.K. Knurka (Polska Filharmonia Bałtycka), spektaklu "Kasia z Heilbronnu" w reż. K.Rekowskiego (Teatr Wybrzeże), koncertach "O czym marzy dziewczyna" (Scena Off&Bach), "It's Love", "Magic To Do" oraz spektaklach studenckich, m.in. "Pelikan" w reż. D.Szymaniaka, "Kto się boi Virginii Woolf" w reż. J.Bogackiej, "KOP" w reż.M. Boć, czy "Trzy siostry" w reż. G.Chrapkiewicza. W latach 2006-2008 prowadził młodzieżową grupę musicalową- Olsztyńską Grupę Metro, z którą zrealizował musicale "Metro" oraz "Romeo i Julia". Laureat wielu konkursów piosenki. Otrzymał m.in. Grand Prix i I miejsce na VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor w Koszalinie, III miejsce na XXVIII Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową w Ostrołęce, czy I miejsce na II Olsztyńskim Konkursie Musicalowym.

Zapraszamy do zakupu on-line biletów w promocyjnej cenie na piątkowy spektakl "Balladyna '68" w Teatrze na Plaży o godz. 19.00

(-)
Materiał Teatru
13 grudnia 2013

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia