Musicie do nas zajrzeć

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Arlekinie

W niedzielę, 2 kwietnia 2017 r., w godzinach 9.30-16.00, zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi do odwiedzenia Teatru Lalek Arlekin, gdzie wspólnie z Polską Sekcją IBBY/Polish Section of IBBY, wystawą i kiermaszem będziemy fetować Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Dzień ten został ustanowiony ponad 50 lat temu w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Data, jaką wybrano na świętowanie, nie jest przypadkowa – to dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, którego baśnie są znane dzieciom na całym świecie. Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w roku 2017 jest Rosja, a autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem „Rośnijmy z książką!"jest Sergiej Machotin.

Z tej okazji wraz z IBBY chcemy pokazać w jednym miejscu piękne i mądre książki dla dzieci, a wśród nich około 30 książek nagrodzonych w konkursie "Książka Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY".

Jeżeli kochacie książki, jeżeli Wasze dzieci mają „to" po Was i też kochają książki... Jeżeli uwielbiacie zatapiać się w nowościach, wyczytywać z nich wszystkie literki, albo też bez końca oglądać przepiękne ilustracje... to musicie do nas zajrzeć w najbliższą niedzielę! Będzie można dotknąć, obejrzeć, posłuchać i kupić. Wstęp wolny.

(-)
Materiał Teatru
29 marca 2017

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia