Muzyczna droga do piekła

"Wyznania seryjnego mordercy" - reż. M. Sturminger - Teatr im. S.Jaracza w Łodzi

Ze spektaklem "The Infernal Comedy" ("Wyznania seryjnego mordercy"), mającym światowy rozgłos, 4 czerwca na scenie Teatru im. Jaracza w Łodzi wystąpi John Malkovich. Stowarzyszenie Łódź Filmowa zapowiada przegląd filmów z Malkovichem

Spektakl finansuje Urząd Marszałkowski (w lutym była mowa o 80 tys. euro, na czym stanęło - organizatorzy nie chcieli w piątek zdradzić, podobnie jak cen biletów).

W widowisku wypełnionym poezją, muzyką (m.in. fragment opery Glucka "Don Juan") i zbrodnią, Malkovichowi towarzyszą śpiewaczki - Amerykanka Laura Aikin oraz Aleksandra Zamojska, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie i Mozarteum w Salzburgu. Reżyserował realizator operowy i filmowy Michael Sturminger. Po wiedeńskiej prapremierze pisano, że to, co dzieje się na scenie, to "muzyczna droga do piekła z humorem i ironią".

Fabułę stanowi prawdziwa historia seryjnego mordercy Jacka Unterwegera, pisarza, światowca, podejrzanego o mordowanie prostytutek. Schwytany w Miami, odesłany do Austrii, został oskarżony o 11 morderstw.

Renata Sas
Express Ilustrowany
19 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia