Muzyczna lekcja języka angielskiego

Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku

Szkolne wyjście do filharmonii absolutnie nie jest żadną fanaberią, wręcz przeciwnie - wzbogaca i urozmaica pracę dydaktyczną - mówi Roberto Skolmowski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej

- Chcemy przekonać o tym dyrektorów i nauczycieli szkół, dlatego proponujemy uczniom muzyczne zajęcia z native speakerem, czyli połączenie lekcji historii muzyki z nauką języka - dodaje Roberto Skolmowski.

Taka okazja nadarzy się już w piątek w filharmonii. Uczniowie klas językowych spotkają się z jednym z najlepszych światowych pianistów, Amerykaninem Kevinnem Kennerem. W 1980 roku otrzymał on wyróżnienie jako najbardziej obiecujący talent w X Międzynarodowym Konkursie Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Dziesięć lat później w tym konkursie zajął drugie miejsce, zdobył nagrodę publiczności oraz nagrodę za najlepsze wykonanie poloneza.

Uczniowie z całego regionu, którzy niezbyt często mają okazję na żywo słuchać muzyki klasycznej na najwyższym poziomie, mogą skorzystać z niecodziennej okazji i wejść na próbę generalną. Próby takie odbywają się zawsze w piątki o godz. 10. Co ważne, wstęp na nie jest bezpłatny i otwarty dla każdego.

Wcześniej należy zapowiedzieć swoją wizytę mailem na adres: bozena.poskrobko@oifp.eu oraz iwona.matosek@oifp.eu lub telefonicznie na nr 85 732 23 31 wew. 16 lub 85 732 05 66.

(ak)
Kurier Poranny
29 września 2011

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia