Muzyczna mieszanka pełna muzycznej energii

"I am foreigner. I am music " - reż. Przemysław Wereszczyński - Teatr Gdynia Główna

Jak celnie pokazać zaskakujący i intrygujący obraz Polski widzianej oczami mieszkającego tutaj nowojorczyka z latynoskimi korzeniami?
W swoim niepowtarzalnym teatralno-tanecznym wydarzeniu „I am Foreigner, I am Music" Josué Joseph wykorzysta pełną energii mieszkankę salsy, bachaty, muzyki klasycznej i baletu nowoczesnego. iam

W osobistej, tanecznej i pełnej humoru opowieści partnerować mu będzie tancerz Przemysław Wereszczyński, dołączą do nich również baletnica i wiolonczelistka. Ta „taneczna pocztówka z Polski" błyskotliwie odpowie także na istotne pytania – jak znaleźć element wspólny między różnymi kulturami i jak zaakceptować to co nas wyróżnia oraz czy muzyka i taniec pozwalają na zachowanie własnej tożsamości?

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2302791349785125/

Informacje o twórcach:
Przemek Wereszczyński – eklektyczny tancerz, aktor, choreograf i dyplomowany pedagog tańca. Inspirujący nie tylko ruchem, ale i charyzmą, i osobowością. Założyciel jednej z największej w Polsce szkół salsy „The Salsa Kings". Choreograf „You Can Dance" w Polsce i na Ukrainie, „Tańca z Gwiazdami" i „Fabryki Gwizd". Asystent głównego choreografa oraz tancerz filmu „Kochaj i tańcz". Wice Mistrz Świata w Salsie, Mistrz Polski w Salsie, II Wice Mistrz Polski w zawodowym tańcu towarzyskim.

Josué Joseph – Nowojorski muzyk, wielokrotnie nagradzany kompozytor (ERS Salsa Grammy Award), producent, reżyser oraz dyrektor La Epoca, gdzie propaguje wiedzę o salsie, jej korzeniach, twórcach, odmianach i tworzących ją rytmach. Tańczy Mambo, Rumbę i Salsę. Jest synem Alfonso „El Panameno", basisty legendarnych nowojorskich orkiestr, słynnej Ballroom Palladium, występującego z takimi artystami jak Tito Puente, Celia Cruz, Arsenio Rodriguez, Machito czy Johnny Pacheco! Obecnie mieszka w Polsce, prowadzi zajęcia w studiach tańca i na międzynarodowych festiwalach tanecznych.

Grzegorz Kujawiński
Materiał Teatru
6 czerwca 2019

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia